Posłanki opozycji rozpowszechniają fake newsa o „hajlowaniu” na Marszu Niepodległości

0

Faszyści „hajlujący” w trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie? Taka informacja ze zdjęciem, na którym znajdują się mężczyźni wykonujący salut rzymski, pojawiła się w mediach społecznościowych po warszawskim marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Takiego, jak się okazuje, tzw. fake newsa rozpowszechniali m.in.: dziennikarz „Gazety Wyborczej” czy posłanki opozycji.

Posłanki Joanna Schmidt, Joanna Scheuring-Wielgus (obie z koła poselskiego Liberalno-Społeczni), europosłanka PO Danuta Jazłowiecka, czy też dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski podali w serwisie Twitter posta sugerującego, że w trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do karygodnych zachowań. Na zdjęciu widać grupę mężczyzn, trzymających czarno-czerwone flagi i wykonujących tzw. salut rzymski – popularne wśród środowisk nazistowskich i faszystowskich pozdrowienie.

Problem z informacją jest taki, że takie zdarzenie na Marszu Niepodległości nie miało miejsca, a zdjęcie ilustrujące zostało zrobione w trakcie manifestacji ruchu „Forza Nuova” we Włoszech w listopadzie 2017 roku.

źródło: tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ