twitter.com

Irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor ujawniła, że ​​wyrzekła się chrześcijaństwa i nawróciła na islam, zmieniając nazwisko na Shuhada Davitt.

51-letnia piosenkarka – w wiadomości dla fanów z zeszłego tygodnia-  potwierdziła, że ​​zdecydowała się na dobre odrzucić Kościół katolicki.

„To jest ogłoszenie, że jestem dumna z tego, że zostałem muzułmaninem” – napisała na Twitterze  – „Jest to naturalny wniosek z podróży inteligentnego teologa. Studiowanie pism świętych prowadzi do islamu. Co sprawia, że ​​wszystkie inne pisma święte są zbędne”.

Irishpost.com donosi: „Piosenkarka, która w zeszłym roku poddał się intensywnemu leczeniu psychiatrycznemu w USA z pomocą dr Phila, opublikował wideo o sobie śpiewające Adhan – islamskie wezwanie do modlitwy”.

O’Connor ujawniła również, że otrzymała swój pierwszy hidżab dzięki pomocy przyjaciółki w Dublina: „Moja najlepsza przyjaciółka, Elaine właśnie dała mi mój pierwszy hidżab, a kiedy go włożyłam, dostałam dreszczy na całym ciele”-  napisała wokalistka, dodając: „Nie opublikuje zdjęcia, ponieważ jest bardzo osobiste. I jestem brzydką, starą wiedźmą. Ale jestem bardzo, bardzo, bardzo szczęśliwą starą wiedźmą„. My jednak publikujemy jej zdjęcie w hidżabie.

eps

Zobacz również: