Agentka FBI, której zlecono dochodzenie wobec członka grupy terrorystycznej ISIS, poleciała do Syrii i wyszła za niego za mąż – informuje stacja telewizyjna CNN.

Daniela Greene, z pochodzenia Czeszka,  oszukała  kierownictwu FBI, i ostrzegła swojego męża Denisa Cusperta o dochodzeniu. Green wyszła za mąż za Cusperta w 2014 roku, ale media dowiedziały się o tym dopiero teraz.

Według  CNN w końcu  Greene przyznała, że popełniła błąd i wróciła do USA, gdzie została aresztowana. Została skazana na dwa lata więzienia. Latem ubiegłego roku wyszła na wolność.

W październiku 2015 roku CNN poinformował, że 39-letni Cuspert został wyeliminowany podczas nalotu amerykańskich samolotów w Syrii. Wcześniej Departament Stanu USA wpisał Cusperta na listę szczególnie niebezpiecznych międzynarodowych terrorystów. Według resortu ten były raper z Niemiec dołączył do PI w 2012 roku i służył jako propagandysta i rekruter grupy. Wielokrotnie pojawiał się w filmach PI i raz pojawił się w scenie z odciętą głową w rękach.

NS