Niemiecka policja nie radzi sobie z migrantami: Szuka ratunku w Polakach

5

Napływ migrantów, i pojawiające się wraz z nimi problemy, sprawiają, że Niemcy potrzebują więcej policjantów. Niestety większość niemieckich kandydatów odpada na testach psychologicznych i sportowych. Po prostu  Niemcy są mało sprawni intelektualnie  i fizycznie. Teraz cała nadzieja  w Polakach, których usiłuje werbować niemiecka policja.

Policji w Niemczech brakuje personelu. Tylko w ubiegłym roku policjanci przepracowali 22 mln nadgodzin, w 2015 było to 20 mln. Policja federalna zaplanowała już 3 tys. nowych etatów. Tyle, że najpierw trzeba wykształcić nowych adeptów. Latami oszczędzano, i redukowano etaty, teraz jest problem, który nasila się wraz z napływem migrantów. W policji federalnej brakuje 5 tysięcy funkcjonariuszy. Podobnie jest we wszystkich  niemieckich landach. Brandenburgia wzięła się na sposób i poszukuje kandydatów w Polsce.

Sytuacja w krajach związkowych jest równie trudna jak w policji federalnej. Brandenburgia szukała w ubiegłym roku 175 nowych Co prawda zainteresowanie Niemców jest duże, ale niewielu z  nich nadaje się do tego zawodu: blisko 40 procent kandydatów odpada na testach psychologicznych, 30 procent na teście sportowym, wielu nie przechodzi nawet na dyktandzie.

Z tych powodów brandenburska policja rozpoczęła kampanię informacyjną i agitacyjną, odwiedza szkoły w Polsce, kilka miesięcy temu uruchomiła specjalną stronę internetową po polsku http://www.policja-brandenburgia-kariera.pl. Po polsku odbywa się także rozmowa kwalifikacyjna i test na inteligencję. Szkoła idzie Polakom na rękę. Wymagana jest znajomość niemieckiego na poziomie co najmniej B2, ale przed rozpoczęciem nauki szkoła oferuje intensywny kurs niemieckiego. W trakcie nauki adepci mają zapewnione wynagrodzenie w wysokości 1200  euro miesięcznie (około 5200 zł). Po pierwszej kampanii informacyjnej przyjętych zostało .. 3 kandydatów z Polski.

Dw/ex

 

5 KOMENTARZE

  1. Ten artykuł to tragedia albo pisalo go dziecko albo ktos bez szkoły.. Czy newsbook sprawdza wyksztalcenie osób ktore zatrudnia do pisania artykułów?

  2. przecież przyjęli miliony młodych sprawnych dobrze wykształconych imigrantów,w czym problem? no chyba,że właśnie dlatego potrzeba nowych etatów w policji 😉

  3. Na czym by nie byl ten artykul pisany (nawet na h…u) to to sa fakty. Mieszkam w niemczech od ponad 30 lat to moge troche wiecej z autopsji… niz tych paru palantow co sie do nie merytorycznej strony przy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ