nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Przykra informacja obiegła właśnie media w naszym kraju. Nie żyje wieloletnia dziennikarka popularnej rozgłośni radiowej. „Optymistka, znakomita dziennikarka, charyzmatyczny głos” – tak o Sylwii Kurzeli mówią koledzy z Radia Eska.

Nie żyje dziennikarka radiowa o charakterystycznym głosie

Smutna wiadomość pojawiła się w mediach. Nie żyje wieloletnia dziennikarka Radia Eska. „Tej nocy odeszła od nas Sylwia Kurzela – nasza koleżanka i przyjaciółka, od lat towarzysząca tysiącom słuchaczy łódzkiej Eski. Zostawiła po sobie ogromną pustkę, której – wiemy to doskonale – nic nie będzie w stanie zapełnić. Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem. Sylwio – byłaś, jesteś i na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci…” – napisano we wzruszającym wpisie na fanpage’u radia.

Zmarła kobieta zmagała się z wyjątkowo złośliwym nowotworem. „Gdy u naszej Sylwii zdiagnozowano nowotwór jajnika z przerzutami, byliśmy załamani, a Ona nas pocieszała i zapewniała, że da radę. I dawała. Po pierwszej serii chemioterapii choroba na chwilę się zatrzymała, ale później uderzyła z podwójną siłą” – napisano na oficjalnej stronie radia.

Dziennikarka zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 września). „Energetyczny śmiech, charakterystyczny głos, szalone pomysły i optymizm” – napisali koledzy Sylwii z radia.

Zmarła dziennikarka pracowała m.in. w Radiu Parada i Radiu Classic, jednak słuchacze kojarzą jej głos głównie z łódzkiego oddziału Radia Eska. „Sylwię Kurzelę znali wszyscy. Przez lata budziła łodzian i od rana wprawiała w dobry nastrój, a po zmianie godzin programu na popołudniowy towarzyszyła w powrotach z pracy i ze szkoły” – podkreślili znajomi kobiety z pracy.

O tym jak znaną i lubianą osobą w mieście Łódź była kobieta, świadczą słowa, które opublikowano na oficjalnej stronie miasta na Facebooku. „Jej głos znały tysiące łodzian Dziś w nocy, po ciężkiej walce z rakiem, odeszła Sylwia Kurzela, prezenterka ESKA Łódź News. Składamy kondolencje dla Jej najbliższych” – przeczytamy we wzruszającym wpisie.

źródło: Fakt

Zobacz również: