Nowa podstawa programowa podpisana

0

Minister edukacji podpisała rozporządzenie, dotyczące podstawy programowej. Anna Zalewska mówi, że nowa podstawa programowa jest nowoczesna, ale szanuje historię, a nauczyciele będą mieli wolność przy jej realizowaniu.

Pokazujemy, że na każdej lekcji, na każdym przedmiocie można i trzeba pracować projektem, by wzmacniać te kompetencje, na którym nam zależy, bo młody człowiek powinien współpracować, odpowiadać nie tylko za siebie, ale także za koleżankę, kolegę za wspólnotę, za grupę” – podkreśla Anna Zalewska. Minister dodaje, że nowa podstawa programowa zawiera teksty ważne dla kodu kulturowego i uczy odpowiedzialności za język i jego kulturę, a także uczy dyskusji.

Anna Zalewska zaznaczyła, że wzmocnione będą przedmioty ścisłe i przyrodnicze. „Już od klas 1-3, gdzie uczymy podstaw programowania, wzmacniamy matematykę poprzez m.in. podstawy gry w szachy” – mówi szefowa MEN. Minister zapewnia, że szkoła będzie uczyć przedmiotowo, wzmacniając i powtarzając wiedzę. „Przedmiotów z nauk przyrodniczych mamy o ponad 105 godzin więcej, informatyki 70 godzin” – mówi Anna Zalewska. Minister podkreśliła, że preambuła do wszystkich podstaw programowych wskazuje na wychowanie, tolerancję, szacunek i godność człowieka.

Podpisana dzisiaj podstawa programowa zacznie obowiązywać od nowego roku szkolnego. Resort zapewnia, że nauczyciele zostaną przeszkoleni do realizowania nowych założeń, a podręczniki będą przygotowane na czas.

 

źródło: IAR

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ