Warszawski Instytut Rozwoju Emocji oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Inteligencji Emocjonalnej ISEI (Nowy Jork, USA) rozpoczynają dwuletnie badania nad rozwojem inteligencji emocjonalnej u nauczycieli i dzieci w wieku przedszkolnym. 12 lipcab.r. odbędzie się pierwsze w Polsce szkolenie certyfikowane przez New York Institute, które jednocześnie zapoczątkuje dalszy rozwój inteligencji emocjonalnej w naszym kraju.
 Zdolność do rozpoznawania stanów emocjonalnych jest umiejętnością bardzo pożądaną w dzisiejszym świecie. Codziennie jesteśmy adresatami komunikatów odwołujących się do naszych emocji, które mają wymusić na nas pewne postawy, bądź reakcje. Inteligencja emocjonalna kształtuje nasze kontakty z otaczającym nas światem, proces podejmowania decyzji oraz warunkuje to, jak radzimy sobie ze swoim zachowaniem. Wpływa na poprawę jakości naszego życia, a tym samym relacji z bliskimi, rodziną, czy kolegami i koleżankami w pracy. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ogromny wpływ ma na nasze życie osobiste i zawodowe: nasze kontakty społeczne, proces podejmowania decyzji oraz to, jak radzimy sobie ze swoim zachowaniem. Coraz więcej uwagi poświęca się działaniom w zakresie wdrożenia programów dydaktycznych, mających na celu rozwój inteligencji emocjonalnej w polskich przedszkolach i szkołach.
 W warszawskim Instytucie Rozwoju Emocji prowadzone są badania nad inteligencją emocjonalną. Powstają tu narzędzia oraz programy edukacyjne, pomocne zarówno w pracy z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Wszystko po to, aby mogli rozwinąć swoje emocjonalne EQ.Powstające programy są wdrażane i na co dzień udoskonalane w przedszkolu Kraina Emocji na warszawskim Mokotowie. W przedszkolu tym prowadzone są również badania nad efektami ich działania, które prowadzą do bardzo ciekawych wniosków.
 „Pokazujemy innym, jak można poprawić jakość swojego życia, a przede wszystkim zadbać o lepszą wartość życia naszych dzieci. Naszym celem jest kształtowanie osobowości kompetentnych i kochających ludzi, co w dłuższej perspektywie wpłynie na stworzenie wspierającego i odpowiedzialnego społeczeństwa, w którym żyjemy” – podsumowuje założycielka IRE oraz twórczyni programu edukacyjnego rozwoju inteligencji emocjonalnej u dzieci – Marzena Martyniak.
 W 2017 Instytut Rozwoju Emocji nawiązał owocną współpracę z ośrodkami badawczymi w Stanach Zjednoczonych, w wyniku której będziemy gościli w Polsce prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Inteligencji Emocjonalnej – Johna Pellitteri, który rozpocznie cykl certyfikowanych szkoleń dotyczących rozwijania IE w polskiej edukacji (na bazie doświadczeń w USA).
W lipcu br. polski program edukacyjny dotyczący rozwoju EQ u dzieci zostanie również zaprezentowany wśród najważniejszych badaczy tego tematu na świecie, podczas 6. Międzynarodowego Kongresu Inteligencji Emocjonalnej w Porto.

Zobacz również: