NIEMKA DO GWAŁCICIELA: Jesteś wspaniałym człowiekiem! To rasiści stanowią problem

Gdy 24-letnia Selin Gören została zgwałcona w Mannheim przez trzech migrantów początkowo twierdziła, że napastnikami byli obywatele Niemiec. Dopiero po pewnym czasie  w wywiadzie dla der Spiegel, przyznał, że w rzeczywistości byli to muzułmańscy migranci. I nie chciała im zaszkodzić.

Gören, która jest rzeczniczką lewicowego ruchu młodzieżowego „Solid”, powiedziała, że skłamała, ponieważ obawiała się podsycenia nastrojów rasistowskich przeciwko migrantom. Zaś na swojej stronie na Facebooku zamieściła  list do fikcyjnego uchodźcy: „Jest mi bardzo przykro, że twoje seksistowskie przekroczenie granic w stosunku do mojej osoby może nasilić agresywny rasizm. Będę krzyczeć! Nie zamierzam stać i przyglądać się temu, jak rasiści i zaniepokojeni obywatele stwierdzą, że to ty stanowisz problem. Ty nie stanowisz problemu. Jesteś zazwyczaj wspaniałym człowiekiem, który zasługuje tak, jak każdy, na poczucie bezpieczeństwa i wolność”.

Niemiecka policja i media wiernie odzwierciedlają wysiłki Gören, aby chronić uchodźców-gwałcicieli. Niemieckie raporty policyjne zazwyczaj odnoszą się do migrantów popełniających przestępstwa przy użyciu politycznie poprawnych eufemizmów takich, jak: „południowcy”, mężczyźni o „ciemnym odcieniu skóry”, lub ich kombinacji: „mężczyźni o południowym odcieniu skóry”.

Niemcy znalazły się w błędnym kole: większość sprawców gwałtów nigdy nie zostaje odnaleziona, a nieliczni, których uda się złapać, otrzymują łagodne wyroki. Większość z nich nigdy nie będzie deportowana. W Niemczech zgłaszany jest tylko jeden na 10 gwałtów i zaledwie 8 procent procesów gwałcicieli kończy się wydaniem wyroku skazującego. Są to dane Ministerstwa Sprawiedliwości Niemiec.

ex

Zobacz również: