Okres przedświąteczny to czas, w którym wiele firm organizuje spotkania integracyjne nie tylko dla pracowników, ale również dla członków ich rodzin. Dlatego pracodawcy coraz częściej stawiają na imprezy w miejscach atrakcyjnych również dla najmłodszych.
Święta Bożego Narodzenia i poprzedzające je Mikołajki to czas dla rodziny. Nie zapominają o tym pracodawcy, którzy coraz częściej planują świąteczne spotkania dla pracowników, ich partnerów i dzieci. Organizacji takich imprez podejmują się zarówno duże koncerny, jak i małe lokalne biznesy, gdzie polityka firmy jest nastawiona na rodzinę i inwestowanie w integrację pracowników.
– Imprezy pracownicze zachowujące familijny charakter cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie te z okazji najatrakcyjniejszych dla dzieci świąt. Co ciekawe, niezmiennie najczęściej rodzinne spotkania dla firmorganizujemy w okresie Mikołajek. Na przestrzeni ostatnich trzech lat w naszych centrach w tego typu imprezach wzięło udział przeszło 9 tys. dzieci i 16 tys. dorosłych. Co więcej, z roku na rok obserwujemy sięgający 20% wzrost liczby tego typu spotkań, czego potwierdzeniem są zaplanowane na najbliższe dni imprezy – mówi Mikołaj Jędrzejkowski prezes sieci rodzinnych centrów rozrywki Loopy’s World zlokalizowanych w Gdańsku i Wrocławiu.
Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych
Uwzględniając obecność rodzin pracowników, organizator powinien przywiązać szczególną uwagę do wyboru miejsca spotkania. Najmłodsi to najbardziej wymagający uczestnicy integracyjnych imprez, potrzebują specjalnych warunków, bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Właśnie dlatego wielu pracodawców stawia na centra rozrywki, kryte place zabaw czy inne miejsca zapewniające atrakcje dla całych rodzin.
–Zorganizowanie eventu atrakcyjnego dla dorosłych i dzieci w różnym wieku to prawdziwe wyzwanie. Przewagą rodzinnych centrów rozrywki są nie tylko liczne atrakcje przystosowanedo potrzebwszystkich gości, ale także doświadczona kadra animatorów, która wypełni czas zabawami angażującymi każdego z uczestników– wyjaśniaekspert Loopy’s World.
Co daje firmie organizacja rodzinnych imprez?
Spotkaniom firmowym, na które zapraszane są dzieci i rodziny pracowników, przyświecają nieco inne cele niż standardowym eventom pracowniczym. W tym przypadku nie chodzi tylko o integrację i budowanie zespołu poprzez wspólną zabawę. Rodzinne spotkania firmowe przede wszystkim mają na celu wzrost zaufania i przywiązania do firmy oraz podkreślenie, jak istotną wartością dla pracodawcy jest rodzina. Co więcej, zwiększają one motywacje pracowników, gdyż uznają oni taką imprezę za formę nagrody. Tego typu spotkania wpisać można w popularny i doceniany przez pracowników trendwork-life balance.
– Prorodzinność firm i zachęcanie pracowników do aktywnego spędzania czasu z rodziną obserwujemy także na podstawie rosnącej sprzedaży voucherów na rodzinną wizytę w naszych centrach rozrywki. Takie zaproszenie do wspólnej, rodzinnej zabawy pracodawcy dołączają do świątecznych paczek dla dzieci, ale także coraz częściej są ona stałą formą pozapłacowych systemów motywacji pracowników – dodaje ekspert Loopy’s World. 
Źródło: Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

Zobacz również: