Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zorganizowanie napaści na dwóch sprzedawców luksusowych zegarków o wartości ponad 1 000 000 złotych. Decyzją sądu 32- letni mieszkaniec Podlasia trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Na początku listopada br. doszło do uprowadzenia dwóch mężczyzn spod jednego z podwarszawskich hoteli. Po kilku godzinach zostali oni odnalezieniu w lesie przez przypadkowych spacerowiczów, którzy natychmiast powiadomili oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Dzięki ich ustaleniom zebrano niezbędne w tej sprawie materiały. Ustalono szczegółowy przebieg tego zdarzenia, a przede wszystkim rodzaj i wartość zegarków, które podczas napadu zostały skradzione dwóm sprzedawcom. Ich straty wyceniono na ponad 1 000 000 złotych.

Od chwili tego zdarzenia grupa policjantów z wydziału kryminalnego zajmowała się wyłącznie tą sprawą, dzięki czemu na jednej z warszawskich ulic doszło do zatrzymania 32- letniego mieszkańca Podlasia podejrzewanego o zorganizowanie tego rozboju.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Z uwagi na charakter sprawy była ona nadzorowana przez prokuraturę w Piasecznie. Decyzją sądu wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(KSP / mw)

Zobacz również: