Warszawski Pałac Kultury rozbłysnął dziś gamą barw. Tym faktem pochwalił się w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski. Mimo nawet sporej aprobaty, znalazły się w komentarzach i słowa krytyki dla samej inicjatywy, Trzaskowskiego, a przede wszystkim obecnej sytuacji w Polsce.

Przypomnijmy jednak, że Międzynarodowy Dzień Tolerancji nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób LGBT. Święto to należy do nas wszystkich, a jest dedykowane przede wszystkim mniejszościom, wszystkim mniejszościom. Dlatego tym bardziej gest warszawskiej społeczności wydaje się być jedynie odniesieniem do ostatnich wydarzeń w Polsce, a nie do końca rzeczywistym przesłaniem święta ustanowionego przez ONZ w 95. roku. Jednak to jest jedynie szczegół. Wielu Polaków zachwalało tę ideę. Mimo to w internecie pojawiły się przesłanki, iż taki ruch warszawskich władz wcale entuzjazmem nie napawa.

W TYM TEMACIE: ŚWIDNIK: Radni zdecydowali: „Powiat wolny od LGBT”

RÓWNIEŻ W TEMACIE: Lekcje LGBT zostały wstrzymane. Kilkuset rodziców zabrało dzieci ze szkoły

Międzynarodowy Dzień Tolerancji: Rafał Trzaskowski udostępnił zdjęcie kolorowego Pałacu Kultury

I w samych komentarzach pod postem Trzaskowskiego pojawiły się w zasadzie jedynie komentarze dotyczące LGBT. Największą dyskusję jednak wywołało jedynie kilka konkretnych. Rafał Trzaskowski, na którego profilu pojawiło się zdjęcie Pałacu Kultury nie podjął tematu. A więc i komentarza internauci się nie doczekali. Pytanie tylko czy go oczekiwali?

„A gdzie hostel dla osób LGBT wyrzuconych z domu?” – dopiekła na sam początek jedna z internautek.

„Ciekawe czy pałac kultury i nauki też podpalą – czytamy w kolejnym komentarzu.

„Tak czy siak Polska jest nazywana. przez BBC i nie tylko, najbardziej nietolerancyjnym i rasistowskim krajem całej Europy, i żadne światła na budynkach tu nie pomogą” – podsumował jeden z obserwatorów.

„Więcej złego niż dobrego to spowoduje w dzisiejszym klimacie, literalnie symboliczny gest” – wtórował inny.

Warto dodać, że jednak też spora część komentarzy pod ostatnim wpisem prezydenta Warszawy była pozytywna. W zasadzie w większości była bez konkretnej treści, bowiem główną rolę grały królujące w Internecie emoji. Samo zdjęcie spełnia przede wszystkim wymogi portalu, na którym się pojawiło – jest po prostu ładnym obrazkiem. Natomiast zachowawczy opis obok nim to jedynie dodatek. Rafał Trzaskowski tym razem nie zabłysnął. Pałac Kultury jednak wciąż na traci blasku.

Zobacz również: