Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację „Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Stanowi ona swoistą kontrę dla karty LGBT+, którą niedawno podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Za przyjęciem deklaracji było 15 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, a dwóch było przeciw. – Warszawska inicjatywa jest bardzo nagłośniona, m.in. dzięki temu, że pojawiła się w stolicy. Wpływa na świadomość nauczycieli, którzy w pewien sposób są pod presją tego typu działań – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” radny startujący z listy PiS Radosław Brzózka.

Brzózka podkreślił, że w ten sposób wysyłają „sygnał” do rodziców i dziadków dzieci ze świdnickich szkół. – Nie muszą obawiać się żadnej presji ideologicznej. Mogą jak do tej pory spokojnie wychowywać dzieci – zaznaczył.

Przeciwnego zdania są radni opozycji. Jakub Osina reprezentujący Świdnik Wspólna Sprawa twierdzi, że cała inicjatywa jest „niepoważna”. – Samorząd w ogóle nie powinien zajmować się takimi ideologicznymi wycieczkami. Jeśli trzeba przed czymś chronić nasze dzieci to przed pedofilami w Kościele a nie przed wyimaginowanym natarciem środowiska LGBT – ocenił.

W ślady radnych ze Świdnika mogą niebawem pójść inni samorządowcy z woj. lubelskiego. Podobny temat ma podjąć jeszcze w środę Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim, a następnego dnia Rada Miejska w Urzędowie.

Źródło: „Dziennik Wschodni”

Zobacz również: