Zmarszczki wokół ust – jak się ich pozbyć?

Okolice ust to problematyczny obszar. To tu właśnie widać pierwsze zmarszczki i niedoskonałości skóry. Jeśli nie chcesz korzystać z laserów bądź wypełniaczy, spróbuj zabiegu, który do tej pory znany był ze swoich świetnych efektów w leczeniu opadających powiek – Plexr, to znakomite rozwiązanie również w niwelowaniu trudnych zmarszczek w okolicy ust.

Uciążliwe zmarszczki

Pionowe zmarszczki wokół ust czyli tzw. zmarszczki palacza, to problem nie tylko osób palących papierosy. Za ich pojawianie odpowiedzialny jest mięsień okrężny ust i procesy starzenia się skóry. Początkowo widoczne są jedynie podczas mimiki, z biegiem czasu utrwalają się i pozostają widoczne nawet w stanie spoczynku mięśnia. Dla kobiet może być to szczególnie uciążliwe, gdyż zmarszczki te często wkraczają na kontur ust i sprawiają, że makijaż widocznie się rozpływa. Aby im zapobiegać warto przestrzegać kilku prostych zasad. Najlepszą strategią opóźnienia procesów starzenia w skórze i w całym organizmie są działania profilaktyczne. Najważniejsze z nich to unikanie promieniowania ultrafioletowego, tytoniu i zanieczyszczeń. Powstawanie zmarszczek opóźnia używanie filtrów ochronnych przeciwsłonecznych o wysokim numerze fotoprotekcji, stosowanie kosmetyków zawierających antyoksydanty, retinoidy i inne substancje aktywne oraz zbilansowana dieta – radzi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Technologia mikrowiązki plazmy

Kiedy na profilaktykę jest już za późno, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Ze wszelkimi zmarszczkami świetnie poradzi sobie Plexr. Jest to obecnie jedyne urządzenie działające na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Technologia ta powoduje jonizację powietrza między końcówką urządzenia a skórą, dzięki czemu lekarz uzyskuje możliwość kontrolowanej sublimacji naskórka oraz leczenia zmian skórnych, niwelowania zmarszczek i usuwania nadmiaru skóry w bezpieczny sposób. Plazma zastosowana w urządzeniu nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej. Wiele badań klinicznych udowadnia, iż jest to urządzenie dające naprawdę spektakularne efekty. Chętnie stosuję go nie tylko w niwelowaniu zmarszczek palacza, ale również przy tzw. liniach marionetki – tłumaczy dr Ewa Rybicka. W zależności od zaawansowania zmian zaleca się wykonanie od jednego do trzech zabiegów, co 6 tygodni. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które dążą do uzyskania naturalnych efektów, bez konieczności korzystania z bardziej inwazyjnych procedur.

Poznaj też Plexr w nieinwazyjnej korekcie opadających powiek: www.ewarybicka.pl

Zobacz również: