Wspólne kolędowanie, świąteczne warsztaty z rękodzieła ludowego i minikoncerty – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekały na najmłodszych podczas tegorocznych Mikołajek na Grochowskiej.

Jak co roku Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wspólnej mikołajkowej zabawy. W sobotę 3 grudnia niemowlęta oraz dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły wziąć udział w jednym z  trzech koncertów Smykofonii (10:00, 11:15, 12:30), czyli specjalnych koncertach skierowanych do najmłodszych słuchaczy. Tym razem Smykofonia pod tajemniczą nazwą Caravana Banda zabierze uczestników w świat cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmu flamenco. Dla smykofonicznej publiczności wystąpi Magda Navarrete wraz z zespołem.

Równolegle od godziny 11:00 do 14:00 w Auli budynku głównego przy Grochowskiej 272 odbędą się świąteczne warsztaty plastyczne oraz minikoncerty dzieci z Małej Filmówki. Dzieci zapoznają się z rękodziełem ludowym – spróbują swoich sił w malowaniu ozdób z gliny, tworzenia choinek z kolorowych opłatków, a także lepienia  tzw. byśków z ciasta. Przygotują i ozdobią również świąteczne śpiewniki. Te zaś z pewnością przydadzą się podczas wspólnego kolędowania, do którego o 11:30, 12:30 i 13:30 zaproszą młodzi artyści z Małej Filmówki, studia aktorsko-muzycznego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Zabrzmią zarówno rozrywkowe piosenki świąteczne, jak i znane wszystkim tradycyjne polskie kolędy.

Miłą pamiątką z mikołajkowej zabawy będą zdjęcia z fotobudki.

Mikołajki na Grochowskiej to jedno z dwóch świątecznych wydarzeń przygotowanych przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia dla mieszkańców Warszawy i miłośników kolędowania. W piątek 16 grudnia Sinfonia Varsovia z solistami i Chórem Varsoviae Regii Cantores zagrają magiczny Świąteczny Koncert na Grochowskiej.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zobacz również: