Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza16 grudnia na koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka. Płoccy muzycy wystąpią w sali koncertowej przy ulicy Tumskiej 9a. Bilety w cenie 30 zł są można już kupić w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.
Autora tekstów, pieśniarza i nauczyciela historii, Pawła Wójcika, w Płocku nikomu przedstawiać nie trzeba. W swoich utworach często porusza tematy związane ze swoim rodzinnym miastem.Zaczął tworzyć (pisać teksty i muzykę) już jako dojrzały, ukształtowany mężczyzna. Szybko okazało się, że trafia w sedno i jak nikt inny potrafi opisać, to o czym wszyscy wiemy ale nie zawsze potrafimy nazwać.
Wspólnie z Tomaszem Sarniakiem nagrali płytę pt. „Piosenki ze szkłem”, której wydawcą był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Po półtora roku od tej debiutanckiej, studyjnej płyty,duet wydał album „Obrazki”,a kilka miesięcy temu ukazała się ich trzecia płyta, „Uliczna”.Ta ostatnia topiętnaście piosenek inspirowanych twórczością lub życiem malarzy, poetów, pisarzy, pieśniarzy, którzy wywarli wpływ na życie i twórczość Pawła Wójcika. Sam artysta jest zdobywcą Grand Prix na festiwalu z Ostrołęce oraz nagrody im. Wojciecha Bellona na 48. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Podczas grudniowego, przedświątecznego koncertu usłyszymy piosenki z trzech studyjnych płyt oraz utwory zwiastujące czwarty album.

Koncert płockiego duetu odbędzie się 16 grudnia (piątek) o godzinie 18 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Bilety w cenie 30 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

Zobacz również: