Sochaczewscy policjanci ustalili dwóch sprawców brutalnego rozboju. Napastnicy zostali zatrzymani tego samego dnia na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Policjanci odzyskali też skradziony przez napastników samochód.
W niedzielę, kilkadziesiąt minut po północy, do sochaczewskiej komendy zatelefonowała kobieta informując, że przyszły do niej dwie osoby prosząc o pomoc, po tym jak zostały napadnięte i okradzione przez zamaskowanych napastników.
Policjanci ustalili, że poszkodowany obywatel Ukrainy przyjechał volkswagenem transporterem w odwiedziny do swojej dziewczyny. Gdy rozmawiali do pojazdu podbiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden ze sprawców, wyciągnął 26-latka z samochodu i zaczął bić go po całym ciele, używając przy tym kastetu. W tym samym czasie, drugi napastnik związał dziewczynę i wepchnął na tył pojazdu, którym przyjechała para. Sprawcy
wywieźli ich do lasu, przywiązali do drzewa po czym odjechali, kradnąc volkswagena, telefony, pieniądze i dokumenty należące do pokrzywdzonych.
Przywiązani do drzewa 26-latek i jego 20-letnia dziewczyna zdołali się po jakimś czasie uwolnić i szukając pomocy dotarli do kobiety, która powiadomiła policję.
W poszukiwanie sprawców zaangażowani byli policjanci sochaczewskiej komendy i podległych posterunków. Funkcjonariusze przypuszczali, że w sprawę może być zamieszany jeden z mieszkańców gminy Iłów. Mimo iż nie zastali podejrzanego 23-latka, w jego domu znaleziono kastet, nóż i atrapę pistoletu.
Dzięki szybkiej i sprawnej pracy sochaczewskich policjantów, podejrzani zostali zatrzymani kilkanaście godzin po zdarzeniu. Znaleziono przy nich dokumenty, telefony i pieniądze, które zabrali napadniętym. Funkcjonariusze odzyskali też skradzionego volkswagena.
W poniedziałek, obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, sąd postanowił zastosować wobec 23 i 26 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
AD/kpp