Tegoroczny urlop Polacy spędza przede wszystkim w kraju – wynika z badania Diners Club Polska. 22 proc. osób, które zdecydowało się na zagraniczny wyjazd szuka nowych wakacyjnych destynacji. Świetnym i bezpiecznym pomysłem na spędzenie wolnych dni za granicą może być rejs jedną z europejskich rzek. Diners Club Polska przedstawia trzy najbardziej malownicze, które dają możliwość zwiedzenia wyjątkowych miejsc w krótkim czasie. Sprawdź, co możesz zobaczyć wypływając w rejs Renem, Douro i Dunajem. 

Ren

To jedna z najdłuższych rzek Europy, a także ważny szlak żeglowny, którym transportowane są towary z południa kontynentu aż do Morza Północnego. Ren wije się wśród gór i rozległych nizin, a wzdłuż jego brzegów znajdują się piękne, historyczne miasta – Strasbourg, Koblencja, Bazylea i Wormacja. Oprócz nich w trakcie rejsu można podziwiać m.in. zamki i winnice, malowniczo usytuowane na wzgórzach i zboczach.

Douro

Od hiszpańskiego Bilbao do portugalskiego Porto można przepłynąć skąpaną w słońcu rzeką Douro. Uczestnicy rejsu mają szansę zobaczyć górzyste krajobrazy Półwyspu Iberyjskiego, w tym położone na stokach miasta i winnice. To unikatowy krajobraz, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka jest też świetną okazją by zwiedzić hiszpańską Salamancę – siedzibę jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie i miasto imponujących placów.

Dunaj

Rejs Dunajem to wspaniała wyprawa przez Europę Środkowo-Wschodnią, w trakcie której zobaczyć można m.in. Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt i Belgrad. Rzeka wije się majestatycznie pomiędzy górzystymi, zalesionymi lub też całkiem płaskimi krajobrazami. W trakcie wyprawy można podziwiać piękną nadrzeczną roślinność, baśniowe niemieckie miasteczka i bujne austriackie winnice.

 

*Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska jest jedynym wystawcą na terenie Polski, który wydaje karty działające jako obciążeniowe i kredytowe jednocześnie, z okresem bezodsetkowym do 59 dni i atrakcyjnym  oprocentowaniem kredytu karty w wysokości 8 proc. Karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów i aktywnym podróżnikom, oraz wszystkim,  którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo. Są akceptowane w ponad 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 185 państwach. Karta Diners Club jako jedyna na rynku umożliwia firmom zbieranie mil w programie Miles & More. Diners Club Polska posiada licencję KNF jako krajowa instytucja płatnicza. Jako spółka prawa polskiego działa od 1997 r. Jest częścią Diners Club International, najstarszego wystawcy kart płatniczych i jednej z największych oraz najbardziej znanych niebankowych instytucji na świecie.