Krakowski hotel Indigo Old Town wygrał konkurs „Hotel z Pomysłem 2016”, w którym udział brało ponad 80 obiektów. 30-osobowe jury, w którego skład wchodzili m.in. architekci, projektanci wnętrz, doradcy hotelowi i przedstawiciele organizacji branżowych, doceniło pomysł Indigo na odwołanie się do historii polskiego malarstwa. W głosowaniu internautów wygrało Art & Garden Residence, również z Krakowa.
W dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika „Hotelarz” drugie miejsce w głosowaniu profesjonalnego jury zajęły ex aequo Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim i Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach, a trzecie Mercure Kraków Stare Miasto i Przystań Hotel & SPA w Olsztynie.

1

Zwycięski hotel Indigo otwarty został we wrześniu ubiegłego roku i jest pierwszym obiektem tej globalnej marki w Polsce. Powstał w sąsiedztwie Akademii Sztuk Pięknych, na której studiowali m.in. Matejko, Wyspiański i Nowosielski, więc pomysł na niego w naturalny sposób odwołuje się do historii polskiego malarstwa. Wystrój każdego piętra inspirowany jest twórczością jednego z tych malarzy, odważnie zestawiając klasyczne formy z nowoczesnym designem, kolorami i teksturami. Hotel mieści się w odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy, w której zachowano oryginalne detale charakterystyczne dla okresu budowy kamienicy, jak mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe czy wykonana z piaskowca klatka schodowa. „Niesamowite wnętrza. Bardzo różnorodne i ciekawie rozwinięte ujęcie motywu przewodniego. Sztuka i malarstwo otaczają ze wszystkich stron w niebanalnej i nowoczesnej oprawie” uzasadnia wybór Luiza Jodłowska z pracowni EC-5 Architekci. „Hotel, w którym człowiek się nie znudzi, bo za każdym spojrzeniem widać inny kadr” – Piotr Barczak, 3B Studio. „Hotel z charakterem. Przemyślana i dopracowana koncepcja oraz motyw przewodni. Nawiązanie do historii polskiego malarstwa w tym miejscu to strzał w dziesiątkę” – Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. „Widać w nim prawdziwy Pomysł przemyślany w każdym szczególe” – Rafał Szubstarski, „Hotelarz”.

We wcześniejszych edycjach „Hotelu z Pomysłem” zwyciężały m.in. andel’s Łódź, Puro Gdańsk i Wrocław, Hilton Gdańsk, Narvil, Arłamów, Krasicki i Poziom 511. Głównym kryterium wyboru, którym kierują jurorzy jest wyrazisty POMYSŁ, jaki obiekt ma na siebie i na swoją obecność na rynku noclegowym. Głosują oni na obiekty, które wyróżniają na tle innych pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, nowatorskich rozwiązań czy innowacyjnej oferty.

Zobacz również: