Dąbrowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego złodzieja. Mężczyzna dzień wcześniej skradł towary w dyskoncie spożywczym. Kiedy został rozpoznany przez pracowników sklepu, na kolejnej próbie kradzieży zaczął uciekać. Dogonił go funkcjonariusz będący na zakupach. Okazało się, że młody dąbrowianin poszukiwany był celem odbycia kary 2 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek (26 sierpnia 2016 r.) około godz. 16.00 na ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej, w jednym z sieciowych sklepów samoobsługowych. Będący na zakupach w czasie wolnym od służby, policjant z dąbrowskiej jednostki, w pewnym momencie usłyszał okrzyk: „łapać złodzieja”,a następnie zobaczył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę.
Funkcjonariusz natychmiast ruszył w pościg za uciekającym. Po kilkuset metrach dogonił uciekającego i obezwładnił. Zatrzymany chciał, aby interweniujący zwrócił mu wolność, jako argument podając to, że jest poszukiwany przez policję. Słysząc jednak, że został zatrzymany przez policjanta, aby się oswobodzić ugryzł niegroźnie funkcjonariusza w rękę. Na nic się to jednak zdało, gdyż po chwili na miejsce zdarzenia dojechał patrol z dąbrowskiej komendy.
Okazało się, że zatrzymany 21-letni dąbrowianin faktycznie poszukiwany był przez przez prokuraturę w Jaworznie oraz katowicki sąd – przez ten drugi w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia 2 lat pozbawienia wolności.
KWP Katowice

Zobacz również: