atak zimy

POGODA. Całą powierzchnię Polski ogarnęła mroźna zima. Wszyscy wyczekiwaliśmy śniegu i mamy go. Wraz z białym puchem z północnego wschodu w ostatnich dniach nad nasz kraj nadciągnęły drastyczne mrozy. Dzisiejszej nocy temperatura w niektórych regionach może spać nawet do -28 stopni! Wiemy jednak, kiedy nadejdą cieplejsze dni.

Przed nami mroźna noc. Jaki będzie nadchodzący tydzień?

Najnowsza prognoza pogody została opublikowana na łamach portalu Wirtualna Polska. Meteorolodzy ostrzegają, że największe mrozy czekają nas tej nocy – z niedzieli na poniedziałek. Szczególnie odczują to mieszkańcy Podlasia, gdzie lokalnie temperatura spadnie aż 28 stopni poniżej zera. Niewiele lepiej będzie na północy, centrum i na południu kraju, gdzie termometry w nocy wskażą w granicach -20 stopni. Nieco lżejsze mrozy czekają mieszkańców zachodniej części Polski.

Na całe szczęście zimny front z północnego wschodu nie utrzyma się nad naszym krajem zbyt długo. Od przyszłego tygodnia mróz zacznie odpuszczać. Ostatnie podrygi wyjątkowo mroźnego powietrza odczujemy w nadchodzący wtorek. „We wtorek przez kraj przetaczać będzie się front typu ciepłego, który przynosić będzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wtedy to na wschodzie w ciągu dnia temperatury mogą jeszcze wahać się od -5 do -13 st. C” – ostrzegają meteorolodzy. Od środy aura zacznie się już do nas nieco bardziej uśmiechać.

„Właściwe ocieplenie będzie miało miejsce od środy, gdy nad Polską pojawi się cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Temperatury wahać będą się od 1 stopnia na wschodzie do 6 stopni na zachodzie i około 3 w centrum” – prognozują meteorolodzy.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek na sankach. Nie żyje 12-latek. Znamy szczegóły

Jeszcze cieplej niż w środę będzie w czwartek. „W czwartek i piątek temperatury w ciągu dnia wzrosnąć mogą już do 7 stopni Celsjusza na południu i zachodzie. W pozostałych regionach kraju powinny one wahać się od 2/3 do 4/5 stopni” – donosi portal Wirtualna Polska.

Wszystko więc wskazuje na to, że gwałtowny mróz tak szybko, jak dał nam się w kość, tak szybko da o sobie zapomnieć, a „bestia ze Wschodu”, którą straszono od wielu tygodni okazała się jedynie małym ratlerkiem, który przez kilka dni pomerdał ogonkiem i dał spokój.

POPULARNE TERAZ: Dramatyczna akcja GOPR-owców. Kobieta w samej bieliźnie chciała zdobyć szczyt, teraz walczy o życie

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: