Jeśli czujecie, że małżeństwo jest dla Was, to zanim rozwiną Wam czerwony dywan, zanim staniecie pięknie ubrani przed ołtarzem, zanim nałożycie sobie obrączki, musi się jeszcze sporo wydarzyć, musicie się do tego dobrze przygotować – mówią o. Sylwester Maria Gąglewski i o. Grzegorz Maria Szymanik, organizatorzy Max Festiwalu 2016 i dodają – W tym roku skupimy się na sakramencie małżeństwa.

„Pobłogosławił ich Bóg” – to hasło przewodnie tegorocznej chrześcijańskiej imprezy, która już po raz ósmy skupi młodzież i dorosłych podczas rekolekcyjnych spotkań.

W dniach od 22 do 26 sierpnia do Niepokalanowa ponownie zjadą ludzie z całej Polski, by wspólnie modlić się i bawić podczas Max Festiwalu.

Głównymi organizatorami festiwalu są dwaj franciszkanie z Niepokalanowa, o których już wspomnieliśmy. To przede wszystkim dzięki nim i ich pomocnikom po raz kolejny festiwal zapowiada się niezwykle ciekawie.

A co czeka na przybyłych? Poza wspólnymi modlitwami i udziałem w nabożeństwach, będzie szkoła śpiewu, warsztaty w grupach, liczne konferencje tematyczne, spotkania, dyskusje i wspólna zabawa. Nie zabraknie spotkań z interesującymi gośćmi. – Między innymi podczas tegorocznego Max Festiwalu będziemy gościć Państwa Joannę i Norberta Dawidczyków, którzy podzielą się swoim dużym doświadczeniem pracy z rodzinami i narzeczonymi – zapowiadają organizatorzy.

Ważna będzie też festiwalowa scena, na której i obok której również realizowane będą ciekawe inicjatywy. Zaplanowany jest m.in. koncert zespołu „Moja rodzina”, spektakl „Św. Joanna Beretta Molla”, koncert scholi Max Festiwalu, zaś w ramach Pogodnego Wieczoru odbędzie się tu spotkanie z Piotrem Pastorem, wodzirejem wesel bezalkoholowych.

Max Festiwal zorganizowany jest w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana. Jego uczestnicy tradycyjnie zamieszkają na specjalnie wyznaczonym polu namiotowym.

2

Dlaczego warto tu przybyć? – Jedna z odpowiedzi brzmi: to świetny sposób, by dobrze zakończyć wakacje. Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, ale nie sposób je wszystkie wymienić. Jedno jest pewne, nikt, kto przyjeżdża na Max Festiwal nie wyjeżdża taki sam. Niepokalana dokonuje w tym czasie  prawdziwych  cudów,  wiemy  o  tym  ze  świadectw  uczestników – twierdzą franciszkanie.

Z kolei na pytanie za co najbardziej ceniony jest Max Festiwal, bo przecież ochoczo przybywają tu osoby praktycznie ze wszystkich zakątków kraju, organizatorzy odpowiadają – Wszystko tu ma swoje miejsce i czas. Jest czas na zabawę, ale i na wyciszenie, czas na rozmowy, ale i na modlitwę, czas na słuchanie świadectw i na ich głoszenie, czas na wspólne trwanie przed Panem, ale i na osobistą modlitwę.

Maks Festiwal, na który wciąż można się zapisywać, to spotkanie przede wszystkim dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje odnośnie programu i charakteru pięciodniowego spotkania dostępne są na stronie www.maxfestiwal.pl

Marcin Odolczyk