Przygotujcie swoim dzieciom na Dzień Dziecka słodką niespodziankę – tort pająk. A może przy wspólnej zabawie razem go upieczecie i udekorujecie?
 Potrzebne Wam będzie: 1 opak. Murzynka Dr. Oetkera, 3 jajka, 100 g margaryny, 80 ml mleka, do dekoracji produkty Dr. Oetkera: po 1 opak. kremu do tortów i ciast smak czekoladowy, płatków smak czekoladowy, polewy gotowej białej, polewy gotowej deserowej, perełek błyszczących i pisaków cukrowych, oraz 300 ml mleka, 1 opak długich żelek i 6 pianek Marshmallows.
Przygotuj i upiecz ciasto według przepisu na opakowaniu. Przygotuj krem. Do wysokiego naczynia wlej 300 ml zimnego mleka. Zawartość opakowania kremu wsyp do mleka i miksuj przez chwilę na najniższych, a następnie przez dwie minuty na najwyższych obrotach. Ciasto posmaruj kremem i obsyp płatkami czekoladowymi. Polewy rozgrzej w kąpieli wodnej, odetnij rogi opakowań i wyciśnij na papier do pieczenia 4 kropki z polewy białej o średnicy 1 cm oraz 4 z deserowej o średnicy 0,5 cm.
Odstaw, aby zastygły. Ciemne kropki posmaruj od spodu pisakiem cukrowym i przyklej na białe kropki tak, aby powstały oczy pająka. Obok ułóż perełki błyszczące (jako dodatkowe oczy). Ciasto udekoruj pisakami w paseczki lub inne wzory. Z długiego żelka zrób zęby jadowe i wetknij je w ciasto. Pianki natnij, przyczep długie żelki. To będą nogi pająka. Do pianek przyklej pisakiem perełki błyszczące. Gotowe, smacznego! Więcej przepisów na www.oetker.pl.

Dla naszych małych i dużych Czytelników mamy do rozlosowania 5 kompletów produktów Dr. Oetkera, w każdym dodatkowo pluszowa maskotka – breloczek i forma do pieczenia.

Aby je otrzymać, należy wysłać sms pod numer 72051 (2 zł + VAT), o treści: Express. po kropce Dr. Oetker,  oraz imię i nazwisko. Na sms-y czekamy do 29 maja, do godziny 12.00.