-Unii Europejskiej przyświeca podobny cel do Hitlera, próbuje ona stworzyć potężne superpaństwo– mówił w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Telegraph” Boris Johnson- były burmistrz Londynu.

W dramatycznej rozmowie z Telegraph, ostrzegał, że biurokraci w Brukseli za pomocą różnych metod, podobnych do tych nazistowskiego dyktatora, chcą doprowadzić do zjednoczenia Europy pod jedną władzą.

Jak twierdzi, katastrofalne błędy UE napędzają napięcia między państwami członkowskimi. Johnson ostrzega, że Niemcy rosną w siłę, przejmując włoską gospodarkę i niszcząc Grecję. –Napoleon, Hitler, różni ludzie tego próbowali, a kończyło się to tragicznie.- stwierdził były burmistrz i dodał, że UE jest gotowa zrobić to samo, tyle że za pomocą innych metod.
Johnson, który wywodzi się z partii konserwatywnej i popiera wyjście Wielkiej Brytanii z UE, twierdzi, iż UE dotknął również „ogromny deficyt demokracji”.

Boris Johnson typowany jest jako potencjalny następca premiera Camerona, jeśli w czerwcowym referendum Brytyjczycy zdecydują się na opuszczenie Unii Europejskiej.
Głosowanie w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca.

Marta Bilska

źródło informacji: „The Telegraph”/ fot. telegraph.co.uk

Zobacz również: