Warszawski Wilanów będzie gospodarzem pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2016. To kolarskie święto przeznaczone dla wszystkich miłośników rowerów. Jednocześnie to początek kolejnej edycji akcji Pozytywne Obroty promującej odpowiedzialne zachowanie na drodze. Podczas edycji w Warszawie zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

W tym roku cykl siedmiu maratonów dla amatorów i zawodowców organizowany jest pod nazwą Maratony Rowerowe Lang Team. W ramach cyklu zostaną rozegrane cztery wyścigi Skandia Maraton Lang Team: w Krakowie, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i właśnie w warszawskim Wilanowie. „Już od dziesięciu lat organizujemy Skandia Maraton Lang Team i widzimy jak dynamicznie rozwija się ta impreza. Co roku mamy więcej startujących, a atmosfera tych zawodów jest wspaniała. Wilanów jest pod tym względem miejscem szczególnym. W ubiegłym roku również tu rozpoczynaliśmy cały sezon i była to bez wątpienia niezapomniana edycja. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza, że zapowiada się piękna pogoda i wielkie rowerowe święto” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszystkich chętnych do startu zapraszamy w sobotę 16 kwietnia do Wilanowa. To właśnie tam, tuż obok Pałacu w Wilanowie powstanie miasteczko wyścigu. „Wilanów to miejsce wyjątkowe, łączące wielusetletnią tradycję i historię z nowoczesnością. Z jednej strony przepiękny pałac, z drugiej dynamicznie rozwijające się osiedla pełne młodych ludzi. I oczywiście najpopularniejsza ścieżka rowerowa prowadząca do Powsina. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie tu rozpocznie się tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team” – mówi Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wilanów. Tradycyjnie już startujący mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Wszystkie dystanse rozgrywane są na płaskiej, szybkiej i malowniczej trasie nad Wisłą. Prowadzi ona głównie drogami utwardzonymi i ścieżkami rowerowymi, na niewielkich fragmentach drogami terenowymi.

Ale Skandia Maraton Lang Team to nie tylko kolarska rywalizacja, to również wspaniały piknik, w którym biorą udział całe rodziny. Właśnie z myślą o nich przygotowana została Parada Rodzinna, specjalna runda o długości 11 kilometrów, którą mogą przejechać najmłodsi fani dwóch kółek. „Gdy zastanawiamy się z Czesławem Langiem, w jakim kierunku powinniśmy rozwijać nasze imprezy, to wychodzi na to, że najlepszą formułą są właśnie rodzinne pikniki” – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie TU. Atmosfera pikniku panuje w całym miasteczku wyścigu, w którym ponownie pojawi się strefa Pozytywnych Obrotów. Będzie można tam wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę̨ Stalińską̨ z fundacji Nadzieja.

Do udziału w zawodach można się zapisywać przez internet na stronie www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl. Zgłoszeń można również dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu.

Warszawa2016nn

Zobacz również: