wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Ta sytuacja mrozi krew w żyłach. Póki co, poza szczegółowym opisem tego, co się zdarzyło, nie znamy więcej szczegółów. Najbardziej przerażające jest to, że dwie siedmiolatki walczą teraz o życie w szpitalu. Dziewczynki zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej.

Wypadek w przedszkolu. Dwie dziewczynki w śpiączce farmakologicznej

„Do dramatycznych scen doszło w jednym ze szczecińskich przedszkoli przy ulicy Hożej. 23 kwietnia dwie 7-latki bawiły się na placu zabaw, skakały na skakance. Niestety, w pewnym momencie doszło do tego, że się poddusiły. Na miejscu natychmiast została im udzielona pomoc. Dziś wiadomo, że zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej.” – czytamy na łamach portalu Goniec.pl, który powołuje się na ustalenia Wirtualnej Polski.

Na szczęście błyskawicznie zareagowały przedszkolanki. Błyskawicznie, bowiem już po 5 minutach na miejscu zdarzenia pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Niestety, ale mimo tego, u jednej z dziewczynek doszło do zatrzymania akcji serca.

„Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób doszło do tego nieszczęśliwego wypadku. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo. Na szczęście przedszkolanki, które przechodziły kursy pierwszej pomocy, zachowały zimną krew.” – czytamy na łamach Gońca.

Na całe szczęście ratownikom medycznym udało się przywrócić akcję serca u jednej z dziewczynek. Druga miała problemy z oddychaniem. Obie 7-latki przetransportowano do szpitala. Tam okazało się z kolei, że dziewczynki zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Co może oznaczać nawet bezpośrednie zagrożenie życia. Póki co szpital nie udziela jednak żadnych szczegółowych informacji. „Są sygnały dające podstawy do pewnego, ostrożnego optymizmu, ale szpital przekaże więcej informacji w poniedziałek.” – czytamy.

Jest reakcja prezydenta miasta

W obliczu tego wypadku, Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek zapewnił wsparcie psychologiczne rodzinom, pozostałym dzieciom a także przedszkolankom. Każdemu, kto tego potrzebował.

„Jestem zszokowany tą sytuacją. Dzieci są pod opieką lekarzy. Czekam na wiadomości o ich stanie zdrowia. Jednocześnie zleciłem drobiazgową kontrolę by wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Obejmie ona także urządzenia na placach zabaw wszystkich pozostałych placówek.” – napisał w mediach społecznościowych Prezydent Szczecina.

źródło: Goniec.pl, Wirtualna Polska, mat. prasowe

  1. Kolejne pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega
  2. Postradała zmysły? Nie uwierzysz, dlaczego wezwała służby ratunkowe
  3. Szokujące. Jakimowicz zrobił to na wizji. Ogórek nie wyglądała na zachwyconą. Widzowie zbulwersowani (WIDEO)
  4. Znęcali się i udusili swoje dwuletnie dziecko? Coraz więcej szokujących szczegółów sprawy
  5. PGE ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS. Nie daj się nabrać na fałszywe wezwanie do zapłaty

Zobacz również: