oszustwo

Firma PGE Obrót z Rzeszowa ostrzega klientów przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty. Rzekomo wysyłane przez Grupę PGE wiadomości SMS zawierają informacje o płatności, która nieuregulowana ma spowodować wstrzymanie dostaw energii. Firma apeluje o ostrożność.

Rzecznik spółki Mariusz Majewski poinformował o fałszywych wiadomościach, za sprawą doniesień klientów, którym wydały się one podejrzane. Problem już zgłoszono, ale i nagłośniono. W mediach społecznościowych firmy pojawił się już post informujący o oszustwie.

„Wiadomości SMS zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje wstrzymanie dostaw energii. Apelujemy, aby osoby, które otrzymają takie wiadomości, ignorowały je i pod żadnym pozorem nie klikały w aktywne linki w nich zawarte” – podkreślił Majewski.

Majewski zaapelował również, aby przekazać ostrzeżenie rodzinie i znajomym. Równocześnie przypomina on też, że elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane. Między innymi saldo czy numer konta do opłaty faktury.

Grupa PGE/Facebook/screen

Zobacz również: