wybuch gazu

Wszyscy Ci, którzy kolejny raz wypatrują za oknem prawdziwej wiosny niestety, ale będą zawiedzeni. Przyglądając się komunikatom Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz najnowszej prognozie pogody, niestety dla ciepłolubnych nie mamy optymistycznych, by nie użyć mocniejszych słów, informacji.

Pogoda w następnych dniach znów da nam w kość. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyjrzał się pogodzie na najbliższe godziny i dni. Konsekwencją tego są wydane przez IMGW ostrzeżenia meteorologiczne, które będą obowiązywać do wtorku włącznie.

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi ochłodzeniami na przeważającym obszarze kraju. Ponadto, spodziewane są przymrozki. W niektórych rejonach Polski nawet do -7 stopni Celsjusza. „Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz w południowych powiatach województwa dolnośląskiego.” – czytamy na łamach Interii, portalu, który przyjrzał się najnowszym ostrzeżeniom meteorologicznym, wydanym przez IMGW.

Pogoda będzie płatać figle w poniedziałek i wtorek, ale zacznie się już w niedzielę. Zamiast słońca, w większości kraju spodziewane są przelotne opady deszczu czy deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju mogą pojawiać się lokalne słabe burze.

Co za tym idzie, IMGW w związku z przymrozkami wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, co oznacza prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk, które mogą powodować straty materialne i być zagrożeniem zdrowia oraz życia.

źródło: Interia, PAP, IMGW

  1. Wielka tajemnica TVP wyciekła po latach. Krystyna Czubówna szczerze o swoim odejściu
  2. Postradała zmysły? Nie uwierzysz, dlaczego wezwała służby ratunkowe
  3. Szokujące. Jakimowicz zrobił to na wizji. Ogórek nie wyglądała na zachwyconą. Widzowie zbulwersowani (WIDEO)

Zobacz również: