Krystyna Czubówna o TVP
foto: YouTube

TVP znowu znalazło się na ustach opinii publicznej. Wszystko za sprawą Krystyny Czubówny. Była prezenterka „Panoramy” po latach milczenia opowiedziała o kulisach swojego odejścia z telewizji publicznej. Będziecie zszokowani.

TVP płaciło zbyt mało swoim gwiazdom

Z pewnością dla wielu osób odejście Krystyny Czubówny z telewizji publicznej było niemiłym zaskoczeniem. W końcu dziennikarka przez ponad 10 lat była prezenterką popularnej „Panoramy”. Można nawet powiedzieć, że stała się jedną z twarzy TVP w latach 90.

Co ciekawe, Krystyna Czubówna przez długie lata milczała na temat powodów odejścia z Woronicza. Dopiero niedawno opowiedziała o kulisach rezygnacji z pracy w TVP. Niewątpliwie to co wyznała jest dość szokujące.

Okazuje się, że jeszcze kilkanaście lat temu, osoby pracujące w telewizji nie mogły liczyć na duże zarobki. Nawet ówczesne gwiazdy pokroju Czubówny zarabiały marne pieniądze. Oprócz tego, na decyzję kobiety wpłynęła także planowana redukcja etatów. „Życie w telewizji jest bardzo trudne. Wiele razy przymierzałam się do odejścia i zawsze górę brały sentymenty. Bardzo lubię pracę zespołową i identyfikuję się z zespołem. A po 2000 roku nasz zespół zdziesiątkowano! Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała.”, „Dopóki miałam się z kim solidaryzować, to znaczy wspólnie klepać biedę, tak długo tam trwałam. Dopiero później przyszedł czas, w którym TVP uznała, że gwiazdy trzeba dobrze opłacać.” – tłumaczy dziennikarka.

Jednak tym co zadziwia najbardziej jest kwota wynagrodzenia jakie otrzymywała Krystyna Czubówna. Po latach dziennikarka wyjawiła, iż w 2000 roku jej pensja etatowa w TVP wynosiła tylko kilkaset złotych. Przykładowo, za jedno wydanie „Panoramy” i 7-godzinny dyżur prezenterski otrzymywała nieco ponad 300 złotych.

Była gwiazda telewizji publicznej nigdy nie wróciła do TVP. Jak dobrze wiemy, Czubówna współpracuje jedynie ze stacją. Kobieta jest lektorką programów dokumentalnych, zwłaszcza tych o tematyce przyrodniczej. Nigdy jednak nie zdecydowała się na poprowadzenie któregoś z programów informacyjnych.

Źródło: Tygodnik Ciechanowski, Super Express

  1. Postradała zmysły? Nie uwierzysz, dlaczego wezwała służby ratunkowe
  2. Masz stare monety? Możesz zarobić prawdziwą fortunę
  3. Szokujące. Jakimowicz zrobił to na wizji. Ogórek nie wyglądała na zachwyconą. Widzowie zbulwersowani (WIDEO)

Zobacz również: