wypadek
Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Rząd informuje o nowym pakiecie mieszkaniowym, który obowiązuje od 19 stycznia bieżącego roku. Jeżeli mieszkasz w bloku, możesz zyskać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zasięgnąć więcej informacji, które zamieszczamy w naszym tekście.

Jeżeli mieszkasz w bloku, warto sprawdzić, czy możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Może chodzić nawet o miliony Polaków, które mieszkają w blokach i wciąż posiadają tzw. książeczki mieszkaniowe. Rząd zamierza wypłacać pieniądze za ich likwidację. Kwota za jedną książeczkę może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

„Od 19 stycznia obowiązuje społeczna część pakietu mieszkaniowego. Uprawnia do uzyskania premii przy likwidacji książeczki mieszkaniowej. Największymi beneficjentami będą posiadacze, którzy skorzystają z premii gwarancyjnej” – przekazała wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa Anna Kornecka na łamach programu „Money. To się liczy”.

Kornecka wskazuje, że rząd zdecydował się rozszerzyć pakiet premii za likwidację książeczki mieszkaniowej. Do tej pory, pieniądze mogliśmy otrzymać tylko przy kupnie mieszkania czy budowie domu. Teraz się to zmienia. „Teraz premię można uzyskać też na wymianę źródła ciepła czy instalację fotowoltaiki, a nawet na remont mieszkania.” – donosi portal o2.pl.

„Premia może wynieść nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przełożenie jest zupełnie inne. Zachęcamy do rejestracji książeczek mieszkaniowych” – apeluje wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa.

źródło: o2.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażające sceny na Strajku Kobiet. Dziecko wykrzyczało to policjantowi prosto w twarz (WIDEO)
  2. Błyszczała w serialu TVP. Właśnie przekazano smutne informacje. Miała 95 lat
  3. Lech Wałęsa zabrał głos ws. Strajku Kobiet. Zaskakujące stanowisko b. prezydenta
  4. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
  5. Kaczyński będzie wściekły! Andrzej Duda dołączył do licytacji na WOŚP. Wiadomo, co wystawił

Zobacz również: