Jarosław Kaczyński

Coraz trudniej ukrywać, że stosunki pomiędzy Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą, a Prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim uległy znacznemu ochłodzeniu. Kolejny wyraz tego, to fakt, że Andrzej Duda kolejny raz dołączył do licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiemy, co na licytację przeznaczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze swoją małżonką.

Andrzej Duda wystawił na licytację WOŚP cenne przedmioty

Jarosław Kaczyński będzie wściekły. W środowisku Prawa i Sprawiedliwości mówi się, że Andrzej Duda kolejny raz zagrał prezesowi PiS na nosie. Już wcześniej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej spierał się z Kaczyńskim o Jacka Kurskiego na stanowisku Prezesa Telewizji Polskiej (temat znów powraca). Ponadto wetował ustawę forsowaną przez PiS. Teraz postanowił dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która, delikatnie to mówiąc, nie cieszy się zbytnim uznaniem w oczach polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Zamazywanie serduszka WOŚP na antenie TVP, brak relacji z finału zbiórki czy niepochlebne wypowiedzi polityków PiS. Teraz jednak Andrzej Duda postanowił zrobić coś nieoczekiwanego. Ze swoją małżonką, Agatą Dudą dołączył do kwestowania dla orkiestry pod batutą Jurka Owsiaka. I zrobił to już kolejny rok z rzędu. Co wystawił?

Andrzej Duda i Agata Duda postanowili wystawić na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ekskluzywne ręcznie wykonane pióra wieczne. Pióra są sygnowane podpisem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki.

„Wykonawcą tych pięknych, niezwykle starannie wykonanych i charakteryzujących się wyjątkową jakością przyborów do pisania jest polska firma „Pióra Polskie”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisuje takimi piórami ważne umowy i porozumienia międzynarodowe. (…) Jakość wykonania i ekskluzywne opakowanie podkreślają szczególny charakter tych przedmiotów. Zestaw jest zapakowany w drewniane pudełko wykonane przez rodzimych rzemieślników z drzewa olchowego i bukowego pokrytego dwuwarstwowo czarnym lakierem fortepianowym ręcznie polerowanym na wysoki połysk.” – czytamy w opisie aukcji na WOŚP Allegro.

W tej chwili cena za pióra Pary Prezydenckiej wynosi ponad 8 tysięcy złotych. Do końca aukcji pozostał jeszcze ponad tydzień, zatem można spodziewać się zdecydowanie wyższej kwoty, która zasili tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcję możesz znaleźć pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny skoczek z koronawirusem. Kadra w rozsypce przed Willingen
  2. Skandal wokół szpitala. Kompletnie pijany lekarz dyżurował na SOR. Niebywałe, co stało się kilka dni później
  3. Naukowcy biją na alarm. Nieoczekiwane powikłania po koronawirusie. Nikt o tym nie mówi

Zobacz również: