skoki narciarskie Zakopane
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL. zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus kolejny raz torpeduje plany skoczków narciarskich w trwającym obecnie sezonie Pucharu Świata. Przypomnijmy, że najgłośniejszym echem do tej pory odbiło się zakażenie koronawirusem u Klemensa Murańki, kiedy to udział biało-czerwonych w Turnieju Czterech Skoczni wisiał na włosku. Tym razem pech dopadł reprezentację Słowenii.

Słoweńcy mają problem przed Willingen

Słoweńskie media oraz portal skijumping.pl poinformowały o zakażeniu koronawirusem u Petera Prevca. 28-latek czuje się dobrze, ale na pewno nie pojawi się w Willingen. Tydzień wcześniej zakażenie wykryto u jego brata, Cene, a na kwarantannie przebywa także Domen Prevc. Jak widać, reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich przed konkursem w Willingen straciła trzy ważne ogniwa.

Wobec tego awaryjnie dowołany na konkursy Pucharu Świata został Lovro Kos. Ponadto, Słowenia nie wykorzysta w Willingen całej kwoty zawodników – jedno miejsce pozostanie niewykorzystane.

https://twitter.com/DominikFormela/status/1354528364816715781

„Piątkowe kwalifikacje otwierające Willingen Six rozpoczną się o 15:45. Na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne na 147-metrowym obiekcie w Hesji.” – donosi Ski Jumping.

Jak wiadomo, problemy słoweńskich skoczków to nie jedyne problemy z koronawirusem w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygląda jednak na to, że także nie ostatnie. Pod znakiem zapytania stoi rozegranie prestiżowego turnieju Raw Air.

https://twitter.com/DominikFormela/status/1354522519034802185

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie w Raw Air triumfował Kamil Stoch. Polak jest też najbardziej utytułowanym skoczkiem narciarskim tego cyklu. Wygrywał go dwukrotnie, a raz zajął drugie miejsce. Wszyscy liczyliśmy w tym sezonie na powtórkę z rozrywki, ale czy w ogóle będzie ku temu szansa?

źródło: skijumping.pl, mat. prasowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  2. Naukowcy biją na alarm. Nieoczekiwane powikłania po koronawirusie. Nikt o tym nie mówi
  3. Skandal wokół szpitala. Kompletnie pijany lekarz dyżurował na SOR. Niebywałe, co stało się kilka dni później
  4. Padła mocna obietnica. Dodatkowe bony dla osób powyżej 40 roku życia
  5. Błyszczał w programie „Jaka to melodia?”. Nie uwierzysz, czym zajmuje się teraz Robert Janowski

Zobacz również: