nie żyje aktor

Na stronie internetowej Gazety Wyborczej pojawiły się smutne informacje o aktorce, którą widzowie zapamiętają głównie z anteny TVP. Zmarła w czwartek wieku 95 lat. Przykre wieści przekazały córka i wnuczka.

Nie żyje Aniela Świderska-Pawlik

Aniela Świderska zmarła w czwartek, jednak rodzina postanowiła podać tą tragiczną wiadomość do informacji publicznej w sobotę. To ceniona aktorka, doskonale pamiętana przez starsze pokolenie telewidzów z anteny TVP. Była także wykwalifikowanym pedagogiem.

Świderska-Pawlik wystąpiła między innymi w takich kultowych produkcjach, jak: „Matki, żony i kochanki”, wcielając się w rolę matki Cezarego oraz w „Żegnaj Rockefeller”, „Kuchnia polska”, „W środku Europy ” czy w „Lalce”. Występowała także na deskach wielu polskich teatrów – w Gdańsku, w Łodzi czy w Warszawie. Głos Anieli Świderskiej mogliśmy usłyszeć w „Winnetou i król nafty”, „Jutrzenka”, „Koń, który mówi”, „Czarna teczka”, „Wszystko o Ewie ” i „Żebro Adama”.

Po śmierci męża, Bronisława Pawlika, Aniela Świderska-Pawlik od 2002 roku zamieszkała w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Po raz ostatni na szklanym ekranie mogliśmy ją podziwiać w roku 1998. Zmarła w wieku 95 lat.

„W dniu 28 stycznia 2021 roku zmarła w wieku 95 lat Aniela Świderska-Pawlik, aktorka, pedagog. Msza święta żałobna odprawiona zostanie dnia 9 lutego 2021 roku (wtorek) o godzinie 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach Starych, po czym nastąpi odprowadzenie Prochów Zmarłej na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego, o czym zawiadamiają pogrążone w głębokim smutku córka i wnuczka” – czytamy w nekrologu, który pojawił się na łamach Gazety Wyborczej.

źródło: Gazeta Wyborcza, Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła tryska humorem. W Willingen rozbawił dziennikarza do łez. Zobacz co powiedział
  2. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?
  3. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
  4. Kierowco, uważaj! Kolejne zmiany w przepisach od 1 lutego
  5. Niepokojące informacje o zdrowiu Piotra Fronczewskiego. Aktora czeka kolejna operacja

Zobacz również: