policja
zdjecie ilustracyjne, PAP/Tomasz Gzell

Kolejne zmiany przepisów, dotyczących kierowców w związku z pandemią koronawirusa wejdą w życie od 1 lutego. Warto poświęcić kilka chwil i zobaczyć, co się zmienia.

Od 1 lutego zmiany w przepisach dla kierowców

Wczorajsza konferencja prasowa rządu jest komentowana w szeroki sposób. Wielu jednak pomija zmiany w przepisach dla kierowców, które wejdą w życie na dniach, bowiem 1 lutego. Kierowcy generalnie mogą odetchnąć z ulgą. Nie nałożono na nich nowych obostrzeń, ale część z nich została utrzymana, o czym warto pamiętać.

„Do tej pory w samochodzie nie trzeba było nosić maseczki, jeśli podróżowało się samemu lub z osobami wspólnie zamieszkującymi. Gdy chcieliśmy podwieźć sąsiada, czy nawet osobę z rodziny nie mieszkającą z nami, wszystkie osoby w aucie musiały zasłonić usta i nos.” – przypomina portal Pikio wskazując na pierwsza z kluczowych zmian. Do tej pory za nieprzestrzeganie takich przepisów groził mandat w wysokości 500 złotych.

Otóż teraz zmienia się w tym zakresie dosłownie wszystko. Najnowsze rozporządzenie znosi przytoczony powyżej obowiązek. Od 1 lutego bez względu na to, kto przebywa w naszym aucie, nie będzie trzeba zasłaniać nosa ani ust.

Nie ma też limitów miejsc w samochodach osobowych. Zgoła inaczej sytuacja wygląda w przypadku busów, z których korzystają prywatni przewoźnicy. „W małych busach, w których znajduje się 8-9 miejsc, mogą podróżować jedynie 4 osoby.” – ustalił portal Pikio. Od razu należy też zaznaczyć, że ten limit nie dotyczy rodzin, które dysponują ponad 5-osobowymi samochodami. W tych, bez większego problemu może podróżować cała rodzina.

źródło: Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne pieniądze dla TVP. Jest podpis Andrzeja Dudy. Wiemy o jakiej kwocie mowa
  2. Tragedia w Warszawie. Nie żyje starsze małżeństwo, na ratunek było już za późno
  3. To stanie się z rządem PiS już niebawem!? Jasnowidz Jackowski nie ma najmniejszych złudzeń

Zobacz również: