Andrzej Duda

Dzieje się wokół Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca znów będzie mógł liczyć na pokaźną rekompensatę. Stosowną ustawę podpisał właśnie Andrzej Duda. Zobacz ile pieniędzy trafi do TVP.

Andrzej Duda złożył podpis. Kolejne pieniądze dla TVP

„Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2021, w której zawarta została rekompensata dla mediów państwowych w wysokości niemal 2 mld złotych.” – czytamy w portalu Wirtualna Polska.

Oznacza to, że kolejny rok z rzędu olbrzymie pieniądze trafią do TVP oraz Polskiego Radia. O podpisaniu stosownej ustawy w czwartek poinformowała Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Choć wcześniej mówiło się nieoficjalnie o tym, że Andrzej Duda może kolejny raz uzależnić podpisanie ustawy od odwołania Prezesa TVP, Jacka Kurskiego, z którym wciąż mu nie po drodze, to jednak nic takiego nie miało miejsca.

„TVP w ostatnich czterech latach otrzymało łącznie kwotę 4,8 mld złotych z polskiego budżetu. Większość tych środków przyznano państwowemu nadawcy z tytułu rekompensaty za starty z tytułu utraconych środków z abonamentu.” – czytamy w materiale Wirtualnej Polski.

WP przytoczyła też fragment podpisanej przez Andrzeja Dudę ustawy. „Minister Finansów jest upoważniony do przekazania, na polecenie Prezesa Rady Ministrów, wydane w związku z wnioskiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych, jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2021 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień.” – czytamy.

Jak widać Telewizja Publiczna oraz Polskie Radio w najbliższych latach nie mają powodów do obaw o swoje finanse.

źródło: Wirtualna Polska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w Warszawie. Nie żyje starsze małżeństwo, na ratunek było już za późno
  2. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  3. To stanie się z rządem PiS już niebawem!? Jasnowidz Jackowski nie ma najmniejszych złudzeń
  4. Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję ws. Jadwigi Emilewicz. Przekazał ją Krzysztof Sobolewski
  5. Niepokojące informacje o zdrowiu Piotra Fronczewskiego. Aktora czeka kolejna operacja

Zobacz również: