Jan Paweł II pomnik
Fotomontaż

To, co wydarzyło się minionego wieczoru w Warszawie wywołuje na twarzach wielu polskich Katolików spory smutek. Kolejny raz sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II. Zawisła na nim tęczowa flaga z błyskawicą, wiele osób pstrykało zdjęcia, padały też obraźliwe hasła – również pod adresem nieżyjącego Papieża. Jedno z nagrań możecie zobaczyć na końcu naszego artykułu. Pozostałe, niestety, ale nie nadają się do publikacji.

Profanacja pomnika Jana Pawła II w Warszawie

Całej sprawie przyjrzał się portal Niezależna oraz użytkownicy Twittera. Wszystko miało miejsce podczas wczorajszych, wieczornych protestów przeciwko opublikowanemu uzasadnieniu Trybunału Konstytucyjnego do orzeczenia odnośnie prawa do aborcji.

Uczestnicy protestów udali się pod pomnik Jana Pawła II, mieszczący się przy oddziale muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Na pomniku Papieża zawisła tęczowa flaga z błyskawicą, symbolizująca Strajk Kobiet. Dla wielu Katolików sygnał jest jasny – to profanacja. Można się zgadzać lub nie z Trybunałem Konstytucyjnym, ale „ruszanie” pomników Jana Pawła II, to zdaniem wielu osób komentujących tę sytuację na Twitterze, to już przekroczenie wszelkich granic.

Mało tego, z tłumu padały też obraźliwe hasła pod adresem Papieża Jana Pawła II, a błyskowi fleszy towarzyszył chichot. Jeden z filmów możecie zobaczyć poniżej. Pozostałe nagrania też krążą po Internecie, ale niestety, nie nadają się, by je podawać dalej.

źródło: Niezależna, Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa budowlana w szkole podstawowej. Siedem osób rannych, dwie ciężko
  2. Kierowco, uważaj! Kolejne zmiany w przepisach od 1 lutego
  3. Tragedia w Warszawie. Nie żyje starsze małżeństwo, na ratunek było już za późno
  4. Zaskakujący kandydat na lidera PiS. To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?
  5. Kolejne pieniądze dla TVP. Jest podpis Andrzeja Dudy. Wiemy o jakiej kwocie mowa

Zobacz również: