wybuch gazu

Radio RMF FM informuje o katastrofie budowlanej, do której doszło w jednej ze Szkół Podstawowych. Chodzi o placówkę Żurowa w Małopolsce. Rannych zostało siedem osób, w tym dwie ciężko. Znamy już szczegóły.

Katastrofa budowlana w szkole podstawowej, siedem osób rannych

„Siedem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w wyniku katastrofy budowlanej w miejscowości Żurowa w Małopolsce. Do wypadku doszło podczas prac budowlanych w szkole podstawowej.” – donosi RMF FM.

Zdjęcia możecie zobaczyć na końcu artykułu. Opublikowała je Ochotnicza Straż Pożarna z Żurowej.

Sceny grozy rozegrały się na nowo budowanej hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało dwóch pracowników w stanie ciężkim do szpitala.

„Pozostałych pięciu pracowników budowlanych zostało lżej rannych. Wszyscy byli przytomni i karetki przewiozły ich na badania do szpitala. Prawdopodobnie jeden z nich będzie musiał pozostać w lecznicy. Czterech pozostałych mężczyzn będzie zapewne mogło wrócić do domów.” – donosi radio RMF FM.

Strażacy przeszukali gruzowisko i stwierdzili, że nie ma tam więcej rannych oraz – na całe szczęście – ofiar. Wiadomo już, jak doszło do wypadku. „Mężczyźni znajdowali się na szalunku, na którym wylewany był betonowy strop sali gimnastycznej. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn szalunek runął z wysokości około 10 metrów, a wraz z nim robotnicy.” – brzmią wstępne wyjaśnienia.

Teraz całej sprawie przyjrzy się Inspekcja Budowlana i Inspekcja Pracy. Na miejscu pracuje także policja. Na efekty dochodzenia będzie trzeba poczekać.

źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowco, uważaj! Kolejne zmiany w przepisach od 1 lutego
  2. Tragedia w Warszawie. Nie żyje starsze małżeństwo, na ratunek było już za późno
  3. To stanie się z rządem PiS już niebawem!? Jasnowidz Jackowski nie ma najmniejszych złudzeń
  4. Kolejne pieniądze dla TVP. Jest podpis Andrzeja Dudy. Wiemy o jakiej kwocie mowa
  5. Szczere słowa Billa Gatesa o koronawirusie. Wie, co szykuje nam przyszłość?

Zobacz również: