Bill Gates
PAP/EPA

Założyciel Microsoftu, amerykański miliarder Bill Gates wspiera świat w walce z pandemią koronawirusa. Jego fundacja przeznaczyła już ponad 400 milionów dolarów na walkę z COVID-19. Amerykanin nie ma jednak najlepszych prognoz. Twierdzi, że będziemy musieli przyzwyczaić się żyć z koronawirusem. Jeśli nie ten, to wkrótce może pojawić się następny. I to dużo bardziej groźniejszy. Mówi też o tym, jak ważne są szczepionki i o cudzie, który się zdarzył na naszych oczach.

Szczerze słowa Billa Gatesa o koronawirusie

Bill Gates twierdzi, że musimy się przyzwyczajać do pandemii. One już należą do nowej normalności. „(…) Na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne. (…) Musimy odrobić naszą lekcję. Na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani” – wyjawił założyciel Microsoftu na łamach Süddeutsche Zeitung, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Gates nie chce straszyć, ale uważa, że następne pandemie mogą być nawet 10-krotnie silniejsze, niż obecna pandemia koronawirusa. Dlatego też ważne jest obywatelskie posłuszeństwo i ogólnoświatowe wypracowanie skutecznej strategii walki z takimi zagrożeniami.

Jednocześnie Bill Gates wyraża podziw dla tak szybkiego opracowania szczepionek. Jak przyznał, gdyby koronawirus pojawił się pięć lat temu, byłoby to niemożliwe. „To cud. Gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie” – wyznał założyciel Microsoftu.

Z wypowiedzi Billa Gatesa dla Süddeutsche Zeitung można wywnioskować, że jesteśmy na dobrej drodze do zwalczenia koronawirusa, ale jeszcze spory kawałek drogi przed nami. Wiele zależy teraz od szczepień. Amerykanin dał też jasno do zrozumienia, że kiedy koronawirus już nas „opuści”, nie powinniśmy zbytnio się cieszyć, bowiem w dalszej perspektywie czekają nas kolejne pandemie. Dlatego też, musimy wyciągnąć jak najwięcej lekcji z COVID-19, by nie powielić tych błędów w przyszłości.

źródło: Süddeutsche Zeitung, Gazeta Wyborcza, DPA

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję ws. Jadwigi Emilewicz. Przekazał ją Krzysztof Sobolewski
  2. Kaczyński będzie wściekły! Andrzej Duda dołączył do licytacji na WOŚP. Wiadomo, co wystawił
  3. Kolejny skoczek z koronawirusem. Kadra w rozsypce przed Willingen
  4. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  5. Rodzice oburzeni zachowaniem księdza wobec dzieci. Sprawa obiegła już Polskę

Zobacz również: