Lech Wałęsa

Lech Wałęsa znany jest w ostatnim czasie z głoszenia – co tu dużo ukrywać – dość kontrowersyjnych poglądów. Tak jest i tym razem. „Jeszcze raz posłuchajcie urodzonego rewolucjonisty.” – pisze b. prezydent w swoich mediach społecznościowych, odnosząc się do Strajku Kobiet, który kolejny raz wyszedł na polskie ulice.

Lech Wałęsa zwrócił się do Strajku Kobiet

W piątek zwolennicy liberalizacji prawa aborcyjnego kolejny raz wyszli na ulice. Swoje protesty kontynuowali także w sobotę. Wszystko to pokłosie opublikowania przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia do orzeczenia ws. aborcji eugenicznej. Wobec sytuacji na polskich ulicach obojętny nie pozostał Lech Wałęsa, który w mediach społecznościowych opublikował swoje stanowisko.

„W dzisiejszych czasach należy inaczej walczyć, by świat rozumiał i popierał. (…) Protesty uliczne w starym stylu nie doprowadzą do sukcesu, chyba że wygonią obecnych decydentów.” – grzmi Lech Wałęsa.

Były Prezydent Rzeczypospolitej, który wcześniej namawiał do rewolucji czy wielkiego marszu na Warszawę, tym razem spuścił z tonu. „Co by nie powiedzieć to w wyborach uzyskali prawo do rządzenia. Należy więc te prawo im demokratycznie zabrać, przez zebranie więcej podpisów niż otrzymali przy wyborczych.” – napisał zagadkowo.

Wałęsa w rozwinięciu swojego wpisu wyjaśnił, o co dokładnie chodzi. „Upieram się przy poprawieniu demokracji na jedną kadencyjność, przerwa i mogą być podobnie następne kadencje. Po drugie wszędzie wybierani mogą być odwoływani przy zebraniu podpisów więcej niż byli wybrani. (…) Mając przyzwolenie suwerena można wszelkimi metodami wyrzucić tych decydentów.” – czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedroń donosi na Polskę do Komisji Europejskiej. „Potrzeba wszczęcia kolejnej procedury wobec Polski”
  2. Nie żyją dwie starsze osoby. Kilkudziesięciu strażaków walczyło co sił. Niestety, nie udało się
  3. Piotr Żyła tryska humorem. W Willingen rozbawił dziennikarza do łez. Zobacz co powiedział
  4. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?
  5. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie

Zobacz również: