pożar
Leszek Szymański / PAP

Smutne informacje obiegły Polskę. 59 strażaków walczyło z ogniem, aby uratować dwie starsze osoby. Niestety, ale nie udało się. Choć podjęto akcję reanimacyjną, to niestety na ratunek było już za późno. Znamy szczegóły.

Starsze osoby zmarły w pożarze budynku mieszkalnego

W nocy z piątku na sobotę w domu mieszkalnym w miejscowości Lipinki (powiat Gorlicki) wybuchł pożar. Ogień rozprzestrzeniał się od dachu, a następnie objął wnętrze budynku.

Na miejscu z żywiołem walczyli strażacy z Gorlic, a także wiele oddziałów Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicy. Łącznie w akcję gaszenia i ratowania życia ludzkiego zaangażowanych było 59 strażaków. Niestety, nie było szczęśliwego finału. Nie żyją dwie starsze osoby.

„Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną weszli do środka. Z budynku wyniesiono najpierw mężczyznę, a po chwili kobietę. Oboje byli nieprzytomni z widocznymi ranami oparzeniowymi całego ciała” – relacjonuje przebieg akcji mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Strażacy tuż po wyniesieniu osób z budynku podjęli akcję reanimacyjną, a następnie przekazali poszkodowanych zespołowi pogotowia ratunkowego. Niestety, ale nie udało się przywrócić funkcji życiowych 80-latkowi oraz 76-latce. Lekarz stwierdził zgon.

Póki co, nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Trwa postępowanie wyjaśniające. Zdjęcia z miejsca pożaru opublikowano w mediach społecznościowych na profilu „Biecz 998”.

źródło: Interia

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. IMGW wydało pilny alert. Dotyczy aż 11 województw. Będzie bardzo niebezpiecznie
  2. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?
  3. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
  4. Katastrofa budowlana w szkole podstawowej. Siedem osób rannych, dwie ciężko
  5. Kierowco, uważaj! Kolejne zmiany w przepisach od 1 lutego

Zobacz również: