wybuch gazu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie meteorologiczne, które dotyczy aż 11 województw. Warto zapoznać się z jego treścią i uważać na siebie.

IMGW ostrzega o niebezpiecznych warunkach pogodowych

O najnowszym ostrzeżeniu meteorologicznym wydanym przez IMGW trąbią dziś wszystkie media w Polsce. Nie możemy przejść obok sprawy obojętnie, bowiem warunki zapowiadają się naprawdę na niebezpieczne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o intensywnych opadach śniegu, śniegu z deszczem oraz marznących jezdniach. Oblodzenia i intensywne opady śniegu spodziewane są przez meteorologów aż w 11 województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz w południowych powiatach województw mazowieckiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubelskiego.

Pokrywa śnieżna może przyrastać w tempie 3 cm na godzinę i osiągnąć finalnie nawet kilkadziesiąt centymetrów. W związku z wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy pojazdów, ale także spacerowicze. Zwłaszcza, jeśli wybieracie się na przechadzki w regionach górskich, gdzie może dość mocno „zasypać”. Intensywne opady śniegu odnotowuje się chociażby na Kasprowym Wierchu, a mróz sprzyja także oblodzeniom – jezdni, chodników czy ścieżek i szlaków.

Aktualne komunikaty meteorologiczne wraz z przejrzystymi mapkami można śledzić na Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty obowiązują przez cały dzień – aż do odwołania. W niektórych rejonach niewykluczone, że komunikaty o intensywnych opadach śniegu będą także aktualne przez noc, a także niedzielny poranek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła tryska humorem. W Willingen rozbawił dziennikarza do łez. Zobacz co powiedział
  2. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?
  3. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
  4. Tragedia w Warszawie. Nie żyje starsze małżeństwo, na ratunek było już za późno
  5. Niepokojące informacje o zdrowiu Piotra Fronczewskiego. Aktora czeka kolejna operacja

Zobacz również: