Robert Biedroń
Piotr Polak / PAP

Niebywałe! Robert Biedroń domaga się kolejnych kroków od Komisji Europejskiej w sprawie nieprzestrzegania praworządności w Polsce. Właśnie poinformował, że zamierza złożyć stosowny wniosek.

Robert Biedroń domaga się wszczęcia nowej procedury w sprawie Polski

Ta informacja obiegła Internet z prędkością światła, a o wszystkim poinformował sam Robert Biedroń. Część osób przyklaskuje liderowi Wiosny, a część, delikatnie mówiąc, jest wręcz oburzona. Biedroń domaga się wszczęcia nowej procedury przeciwko Polsce. Chodzi o nieprzestrzeganie w naszym kraju praworządności. Znamy szczegóły wniosku.

„Wystosowałem dzisiaj wniosek jako wiceprzewodniczący komisji równouprawnienia do komisarz Very Jourovej zajmującej się kwestiami praworządności w Unii Europejskiej oraz komisarz Heleny Dalli zajmującej się równouprawnieniem, o poszerzenie klauzuli dotyczącej przestrzegania praworządności w Polsce, czyli tzw. reguły „pieniądze za praworządność”, także w kwestii tego orzeczenia” – przekazał na konferencji prasowej w Sejmie Robert Biedroń.

Zdaniem Roberta Biedronia w Polsce ograniczane są prawa kobiet, co nie powinno mieć miejsca. Chodzi o wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. „W związku z tym zachodzi potrzeba wszczęcia kolejnej procedury wobec Polski, jeśli chodzi o nieprzestrzeganie praworządności i doprowadzenia do tego, żeby Polska wróciła na ścieżkę krajów demokratycznych” – przyznał odważnie Robert Biedroń.

Jak widać, sprawa aborcji wciąż dzieli Polaków. Swoje mocne stanowisko wystosował Biedroń, który zamierza interweniować w Komisji Europejskiej. Już złożył wniosek. Czy można obawiać się sankcji wobec Polski? Póki co za wcześnie, by o tym mówić. Jedno jest pewne – sprawa jeszcze bardziej podzieliła rodaków. W Internecie po słowach Roberta Biedronia rozpętała się prawdziwa wymiana ciosów, pomiędzy zwolennikami, a przeciwnikami załatwiania polskich spraw… poza Polską.

źródło: wPolityce.pl, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyją dwie starsze osoby. Kilkudziesięciu strażaków walczyło co sił. Niestety, nie udało się
  2. Piotr Żyła tryska humorem. W Willingen rozbawił dziennikarza do łez. Zobacz co powiedział
  3. Sprofanowano pomnik Jana Pawła II. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
  4. Kolejne pieniądze dla TVP. Jest podpis Andrzeja Dudy. Wiemy o jakiej kwocie mowa
  5. IMGW wydało pilny alert. Dotyczy aż 11 województw. Będzie bardzo niebezpiecznie

Zobacz również: