Michał Dworczyk
Maciej Kulczyński, PAP

Na taką informację czekała większość Polaków. Właśnie przekazał ją szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Wskazał 25 stycznia jako początek kolejnego etapu walki z koronawirusem. Zobacz, co wówczas planuje polski rząd.

Szef KPRM Michał Dworczyk podał kluczową datę: 25 stycznia

Jak powszechnie wiadomo, obecnie jesteśmy w trakcie narodowej kwarantanny. Nazywana też ukrytym lockdownem rozpoczęła się 28 grudnia i potrwa aż do 17 stycznia. Wszyscy zastanawiają się co dalej? Mateusz Morawiecki mówił o spodziewanej kolejnej fali zachorowań, a minister Przemysław Czarnek o powrocie do szkół. Póki co, nie mamy jednoznacznej decyzji. Wiemy już natomiast, co wydarzy się 25 stycznia.

Dojdzie do kolejnego etapu walki z koronawirusem, a mianowicie przejdziemy do kolejnej fazy Narodowego Programu Szczepień. Obecnie szczepione przeciwko koronawirusowi są osoby należące do tzw. grupy „0” (za kilkoma wyjątkami, o których pisaliśmy tutaj). 25 stycznia mają rozpocząć się masowe szczepienia grupy „1”. Poinformował o tym na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Rejestracja do szczepień ma wystartować z kolei już 15 stycznia. Grupa „1” to seniorzy, służby mundurowe oraz nauczyciele.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jakimowicz bezlitośnie zakpił z Jandy, zaczął ją parodiować. Poszło na żywo w TVP Info

To więc kolejny, ważny etap w walce z koronawirusem. Już wcześniej Mateusz Morawiecki powtarzał, że czym więcej osób zostanie zaszczepionych, tym skuteczniej będziemy mogli przeciwstawić się COVID-19. „Wierzę, że dzięki Narodowemu Programowi Szczepień stopniowo uzyskamy odporność zbiorową i rok 2021 będzie rokiem szybkiego powrotu do normalnego życia w Polsce” – napisał w swoich mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki.

Póki co, w Polsce zaszczepiło się już ponad 100 tysięcy osób. „Właśnie przekroczyliśmy 100 tys. zaszczepionych osób w Polsce! Dziękujemy wszystkim szpitalom węzłowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Narodowy Program Szczepień!” – przekazał Michał Dworczyk.

Jak widać, Narodowy Program Szczepień przebiega zgodnie, z nakreślonym przez rząd scenariuszem. Poza oczywiście kilkoma drobnymi wyjątkami, gdzie szczepionkę przyjęły osoby spoza grupy „0”, jak na przykład Krystyna Janda czy Leszek Miller.

ZOBACZ KONIECZNIE

  1. Lekarka z WUM przerywa milczenie, pisze o bagnie. „Za ten wpis pewnie mnie zwolnią ale KUR*A MAĆ”
  2. Maleńczuk przeprasza za Polskę. Chciał emigrować, teraz mówi o wojnie o nasz kraj
  3. Tragedia pod osłoną nocy. Nie żyje 17-latka, cztery młode osoby walczą o życie

Zobacz również: