Stanisława Ryster
MWMedia, Pomponik

Stanisława Ryster to jedna z najsłynniejszych dziennikarek Telewizji Polskiej. Nie będzie zbytnią przesadą, jeśli określimy ją mianem legendy TVP. Przez lata prowadziła program „Wielka Gra”, ale w 2006 roku postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę. Później jeszcze raz spróbowała wrócić, a dziś, w dość mocnych słowach wypowiada się pod adresem byłego pracodawcy. Żal i zadrę w sercu o wydarzenia z przeszłości ma do dziś. Ujawnia szokujące kulisy.

Stanisława Ryster w mocnym tonie o Telewizji Polskiej

Słowo legenda nie jest tutaj nad wyraz. Stanisława Ryster błyszczała bowiem na antenie TVP w latach 1975-2006, jako prezenterka bijącego rekordy popularności programu „Wielka Gra”. Dziś to już wspomnienie, ale wielu widzów wciąż chciałoby reaktywować ten teleturniej. Póki co, nie zanosi się na to, ale Stanisława Ryster postanowiła odnieść się do wydarzeń z przyszłości.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wbiła kilka szpilek pod adresem TVP. Zarówno w kontekście ekipy, z którą współpracowała jak i pod adresem obecnego Prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Zobacz poniżej, co powiedziała Ryster.

„Właściwie nie narzucili, ale kazali zmienić. Raz, tuż przed wyborami, jednym z tematów teleturnieju miały być… gady. Gady dawniej i dziś. Cenzor stwierdził, że gady będą się kojarzyć… Kazał mi zmienić temat. Kiedyś też ocenzurował mi kilka pytań” – wspomina końcówkę swojej współpracy z TVP, a właściwie cenzurę, która pojawiła się także przy okazji „Wielkiej Gry”, Stanisława Ryster.

GRZEJE TERAZ: Atak zimy w Polsce. Temperatura spadnie rekordowo poniżej zera. Wiadomo, kiedy

Legenda Telewizji Polskiej nie widzi też siebie, jako widza obecnej TVP. Wytyka publicznemu nadawcy wiele błędów i brak obiektywizmu. „Kiedyś trafiłam na „Wiadomości” i znalazłam się w innym świecie. Nie dość, że oni wszyscy kłamią, to jeszcze są brzydcy. Dostaję jakiegoś amoku, jak na to patrzę” – wyznaje dość ostro.

Jak myślicie, czy Stanisława Ryster ma rację, czy to jednak żal po rozstaniu z TVP?

źródło: Gazeta Wyborcza, Pikio

ZOBACZ TAKŻE

  1. Piotr Żyła znów rozbawił do łez. Zrobił to przed kamerami, poszło na żywo
  2. Tragedia pod osłoną nocy. Nie żyje 17-latka, cztery młode osoby walczą o życie
  3. Tak wygląda dom Maryli Rodowicz. Wnętrza robią piorunujące wrażenie
  4. Kolejni aktorzy zaszczepieni poza kolejką. Padły cztery nazwiska
  5. Maleńczuk przeprasza za Polskę. Chciał emigrować, teraz mówi o wojnie o nasz kraj

Zobacz również: