atak zimy
fot. Pixabay

Wszyscy tęsknimy za prawdziwą zimą. W Święta Bożego Narodzenia tylko w części kraju pojawił się biały puch. Dlatego też z utęsknieniem wyczekujemy śniegu w 2021 roku. Według ostatnich prognoz – nie nadaremno, bowiem Polskę czeka prawdziwy atak zimy. Temperatury spadną rekordowo poniżej przysłowiowej „kreski”.

A jednak! Wkrótce prawdziwy atak zimy w Polsce

Prognozie pogody na najbliższe dni oraz tygodnie przyjrzeli się doświadczeni meteorolodzy z portalu mkWeather.com. Jak zapowiadają, wkrótce nad Europę nadejdzie prawdziwa zima. Atak mrozu i śniegu spodziewany jest także w Polsce. Co ciekawe, temperatury w naszym kraju spaść mogą nawet do rekordowych -30 stopni! Wiadomo, kiedy to wszystko się zacznie.

Wszystko za sprawą wyżu Syberyjskiego, który już wkrótce naciągnie nad Polskę. Ten front przez meteorologów jest określany nie bez powodu jako „mroźna bestia”, gdyż niesie za sobą nie tylko intensywne opady deszczu, ale także gwałtowne spadki temperatur.

Mroźny front syberyjski ma pojawić się nad Europą już w połowie stycznia, a więc za niespełna dwa tygodnie. W naszym kraju, w pierwszej kolejności ma zaatakować wschód Polski. Wydarzy się to na początku drugiej połowy stycznia. Temperatura na wschodzie kraju ma spaść nawet do -16 stopni, a opady śniegu będą sięgać 20 centymetrów. Jeszcze bardziej ekstremalne warunki spodziewane są na południu Polski kilka dni później. Międzynarodowi synoptycy mówią nawet o 40 cm pokrywie śnieżnej oraz temperaturach sięgających -30 stopni w nocy.

Zawiedzionych taką prognozą pogody uspokajamy. Mróz znad Syberii nie utrzyma się nad naszym krajem zbyt długo. Maksymalnie od tygodnia do dwóch. Na przełomie stycznia i lutego po prawdziwej zimie nie ma być już nawet śladu.

źródło: mkWeather.com

[irp]

[irp]

Zobacz również: