Co pewien czas do mediów przedostają się informacje mówiące o wysokości dotacji, które z budżetu państwa na działalność swojej fundacji otrzymuje Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta z Torunia musi się zmagać w Internecie z potężna falą krytyki. Internauci zarzucają, że Ojciec Rydzyk żyje ponad stan. Jak się okazuje, nie tylko internauci, bowiem do tego grona dołączyła także senator Koalicji Obywatelskiej. Jej zapędy stonował jednak Rafał Ziemkiewicz, który przyznał, że Rydzyk żyje… bardzo skromnie. Publicysta, znany z programu „W tyle wizji” na antenie TVP, użył przy tym bardzo mocnych słów. W komentarzach rozpętała się regularna bitwa, gdzie każdy próbuje udowodnić swoje racje.

Rafał Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

Postać redemptorysty z Torunia od wielu lat rozgrzewa polski Internet. Nie ma praktycznie miesiąca, a ostatnio i tygodnia, by na temat Tadeusza Rydzyka nie pojawiały się „głośne” materiały. Ostatnio informowaliśmy o potężnej dotacji dla fundacji Lux Veritatis, której założycielem jest właśnie Rydzyk. 

Niemalże we wszystkich pojawiających się materiałach, a przede wszystkim w opiniach internautów panuje przekonanie, że Ojciec Rydzyk żyje ponad stan. Okazuje się jednak, że prawda może być zupełnie inna. Twierdzi tak przynajmniej publicysta Rafał Ziemkiewicz, który ostatnio rozstał się z kanałem TVP Info.

Całą dyskusję „bogactwa” Tadeusza Rydzyka tym razem na Twitterze zapoczątkowała senator Koalicji Obywatelskiej. Joanna Sekuła zamieściła zdjęcie „imperium Ojca Rydzyka”, na którym widzimy między innymi Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i JP II, Muzeum Pamięć i Tożsamość im. JP II, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej z akademikiem, czy Park Pamięci Narodowej. Fotkę podpisała krótkim zdaniem. „Niemal 18 milionów złotych kosztowało polskiego podatnika wybudowanie Parku dla Ojca Rydzyka” – grzmi Joanna Sekuła.

To dosłownie rozwścieczyło Rafała Ziemkiewicza, który w ostrym stylu odpisał na wpis senator Koalicji Obywatelskiej

Jaką idiotką trzeba być, żeby coś takiego napisać? Można się w różnych sprawach z o. Rydzykiem nie zgadzać, ale stworzył wiele trwałych, służących społeczeństwu dzieł, żyjąc samemu bardzo skromnie. W przeciwieństwie do pełnych nienawiści wobec niego ludzi takich jak pani senator – szokuje Rafał Ziemkiewicz.

Jaka jest prawda ws. Ojca Rydzyka?

Po pierwsze już słowo „idiotka” w stosunku do osoby Joanny Sekuły wywołało sporo emocji wśród internautów, a także każde mniemać, że sam Ziemkiewicz zagotował się niemalże do czerwoności. Po drugie, mało kto na Twitterze wierzy, że Ojciec Rydzyk rzeczywiście żyje tak bardzo skromnie, jak opisuje to były publicysta Telewizji Polskiej. W komentarzach rozpętało się istne piekło. Złośliwi zarzucają, że Ziemkiewicz wziął w obronę Rydzyka, bo zamierza złożyć podanie do pracy w TV Trwam po tym, jak opuścił szeregi TVP. Choć pojawiają się i komentarze, broniące redemptorystę z Torunia. „Nikt nikomu nie powinien zaglądać w portfel, a Ojciec Rydzyk zrobił dla Polski i Polaków wiele dobra. Nie zapominajmy o tym” – napisała jedna z osób. 

A Wy jak myślicie, czy bogactwo i dobrobyt Tadeusza Rydzyka to wielki mit, który pojawia się po to, aby uderzyć w Kościół Katolicki czy samo Radio Maryja? Czy jednak jakaś prawda w tym jest?

źródło: Twitter, mat. prasowe

  1. Marcelina Zawadzka przeżywa dramat. Potwierdziło się najgorsze
  2. Epidemiolog nie ma wątpliwości. Wskazał jedyny sposób, aby zatrzymać całe to szaleństwo
  3. Katarzyna Bujakiewicz pokazała jak mieszka. Luksus to mało powiedziane
  4. Kobieta podróżowała z 9-miesięczna córeczką. O mały włos od tragedii
  5. Wykopał grób i położył się w nim z żywą córką. Powód jest zaskakujący

Zobacz również: