Donald Tusk będzie wściekły
fot. Youtube

W ostatnich dniach na polskiej scenie politycznej dzieje się naprawdę wiele. Już jakiś czas temu sytuacja została zaogniona przez otwarty konflikt w Platformie Obywatelskiej. W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z załamaniem Zjednoczonej Prawicy, a teraz znów, na pierwszych stronach gazet pojawia się PO. Konkretnie to, co Borys Budka powiedział w kierunku Donalda Tuska. Czy to już otwarta wojna? Na to wygląda!

Donald Tusk będzie wściekły po wywiadzie Budki

Wydaje się, że nic dawno nie rozwścieczyło tak Donalda Tuska, jak wywiad, którego w programie „Graffiti” na antenie Polsat News udzielił Borys Budka. Choć póki co Donald Tusk nie odniósł się do słów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, to możemy spodziewać się ostrej reakcji.

Zresztą właśnie takową wykazał się już raz Donald Tusk, kiedy jego koledzy z Koalicji Obywatelskiej do spółki m.in. z Prawem i Sprawiedliwością próbowali przepchnąć podwyżki dla posłów. Teraz sytuacja wydaje się być jeszcze bardziej napięta, a sporą dawkę oliwy do ognia dolał Borys Budka.

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Donalda Tuska, który dał radę posłom Platformy Obywatelskiej. „Kiedy twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to mu nie przeszkadzaj” – przyznał Donald Tusk.

„Ale kiedy twój przeciwnik jest skrajnym hipokrytą, kiedy udaje, że toczy się jakaś wojna ideowa, a chodzi tylko o stołki, to trzeba to obnażać (…) Dokładnie tak samo postępował Donald Tusk w 2006 i 2007 roku, kiedy Platforma Obywatelska składała wnioski o wotum nieufności” – grzmiał w „Graffiti” Borys Budka.

Jak widać, na polskiej scenie politycznej mamy do czynienia z prawdziwym przesileniem. Osłabiona wydaje się być nie tylko Zjednoczona Prawica, ale także Platforma Obywatelska. Czy to zrodzi nowe siły parlamentarne? Wydaje się, że najbardziej skorzystać może na tym Konfederacja. A także oddolne ruchy takich polityków, jak Szymon Hołownia, czy Rafał Trzaskowski. Oj, coś czujemy, że dojdzie do sporych zmian w sondażach. Wyborcy nie lubią wewnętrznych sporów, a z takimi mamy niewątpliwie do czynienia, jak w PiS, tak i w PO.

źródło: Polsat News, mat. prasowe

Popularne tematy z Newsbook-a

Zobacz również: