Sławomir N. pogrąży Platformę?

Nowe światło na głośną sprawę Sławomira N. rzucił „Wprost”. Zdaniem dziennikarzy w Platformie Obywatelskiej robi się coraz goręcej. W materiale powołano się na słowa jednego z polityków tegoż ugrupowania, który wygląda na pełnego obaw w stosunku do tego, co wydarzyć może się w najbliższych dniach.

Nowe fakty coraz bardziej niekorzystne dla Platformy Obywatelskiej

„W przypadku kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, na którą poszło prawie 8 mln zł, wszystkie decyzje podejmował Sławomir Nowak. Wielu w Platformie się zastanawia, na co szły te pieniądze; z tego może być niezła afera” – pisze „Wprost”, cytując wypowiedź jednego z polityków Platformy Obywatelskiej.

W ostatnich miesiącach Platforma Obywatelska traci poparcie w sondażach wyborczych. Swoje robią ruchy Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni. Dlatego teraz, gdyby okazało się, że na jaw wyjdzie kolejny skandal związany ze Sławomirem N. i bezpośrednio Platformą Obywatelską, to największe ugrupowanie opozycyjne mogłoby przepaść na dobre.

„Dziś kierownictwo PO zamarło. Nie ma pomysłów na nowe otwarcie (…) Popłoch wzbudzają jednak doniesienia o kolejnych zatrzymaniach w sprawie Nowaka. Ludzie boją się, że pogrąży nas tak duża afera, jak kiedyś SLD pogrążyła afera Rywina” – czytamy dalej we „Wprost” wypowiedź chcącego pozostać anonimowym polityka Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem rozmówcy gazety „Wprost” Prawo i Sprawiedliwość z pewnością bardzo mocno sfokusowało się na tę sprawę. Dlatego też politycy tej partii za wszelką cenę próbują znaleźć nawet najmniejsze powiązanie pomiędzy „przekrętami” Sławomira N., a Donaldem Tuskiem. To pociągnęłoby z pewnością całą Platformę Obywatelską na samo dno.

Swoje trzy grosze do sprawy wtrącił także portal TVP Info. Znajdziemy tam cytat z wypowiedzi jednego z polityków Platformy Obywatelskiej, który twierdzi, że Borys Budka chce wyprzedzić ewentualne ruchy CBA. Ma rozważać pozbycie się byłych liderów, a nawet zmianę nazwy partii.

„Budka widzi, że zaczyna się robić gęsto wokół byłych liderów Platformy: Nowaka, Tuska, być może niedługo Schetyny; chce to wykorzystać na swoją korzyść” – czytamy.

źródło: Wprost, TVP Info

  1. Jednorazowe maseczki nie takie bezpieczne jak zakładano? Przerażające wyniki badań
  2. Księżna Kate i William opuścili rezydencję. Wszyscy komentują odważny krok
  3. Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie. Ziemkiewicz ujawnia całą prawdę
  4. Marcelina Zawadzka przeżywa dramat. Potwierdziło się najgorsze
  5. Wirusolog wyśmiał Ministerstwo Zdrowia. Coraz głośniej zastanawia się po co to wszystko

Zobacz również: