Michał Karnowski w rozmowie z Szumowskim

Michał Karnowski, publicysta znany z występów w TVP porozmawiał z Łukaszem Szumowskim. Wywiad został przeprowadzony tuż po złożeniu dymisji przez ministra zdrowia. W jego trakcie Szumowski ujawnił kilka, dotąd nieznanych kulisów swojego odejścia. 

Michał Karnowski rozmawia z Szumowskim o dymisji

Redaktor naczelny portalu wpolityce.pl przekonał do rozmowy Łukasza Szumowskiego. W trakcie wywiadu zadane zostało kilka pytań o powody dymisji. Minister zdrowia dokładnie wytłumaczył, co kierowało nim ku podjęciu takiego kroku. Z ust Szumowskiego padło także kilka rad dla przyszłego ministra zdrowia.

Michał Karnowski zapytał Szumowskiego dlaczego odchodzi. Powołał się tutaj na opinię publiczną, której przynajmniej część powątpiewa w powody odejścia, które Łukasz Szumowski przekazał podczas oficjalnego briefingu prasowego. Karnowski pokusił się nawet o sugestię, że być może do takiej decyzji Szumowskiego nakłoniła żona.

Jestem dorosłym człowiekiem, nie działam pochopnie, wiedziałem, na co się piszę przyjmując propozycję zostania ministrem. Są trzy zasadnicze powody złożenia przeze mnie dymisji, a była to autonomiczna, własna decyzja. Po pierwsze, nosiłem się z zamiarem odejścia od dawna. Z prostego powodu – jestem lekarzem, który po to przez kilkanaście lat zdobywał wiedzę, wykształcenie, by leczyć ludzi. Chciałem do tego wrócić (…) Po drugie, jak na ministerstwo zdrowia to pełnię swoją funkcję już bardzo długo, ponad 2 i pół roku. Na tym niezwykle wyczerpującym stanowisku to jeden z rekordów (…) Po trzecie, mam żonę z którą bywało, że rzadko się widywałem w czasie ministrowania i czwórkę dzieci: córkę, która idzie do szkoły, syna, który idzie do liceum, drugiego syna, który ma przed sobą maturę i najstarszego, który jest po pierwszym roku medycyny. To wszystko też wymaga uwagi, troski, czasu – przyznał szczerze Łukasz Szumowski, tłumacząc powody swojego odejścia.

Czy uważacie, że Łukasz Szumowski był dobrym ministrem zdrowia? Czy zrobił wszystko, co mógł, aby uchronić Polaków w najbardziej możliwy sposób przed koronawirusem?

źródło: wpolityce.pl

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, kto następny?
  2. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  3. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  4. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  5. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść z pewnością do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: