Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Zaczęła się prawdziwa rewolucja?

0
rząd pis rekonstrukcja

Wygląda na to, że właśnie rozpoczęła się długo zapowiadana rekonstrukcja rządu PiS. Z teką ministerialną pożegnała się Wanda Buk, która do tej pory była wiceministrem cyfryzacji. To już trzecia, w krótkim odstępie czasu rezygnacja w rządzie PiS. Wcześniej z ministerstwa zdrowia odeszli Łukasz Szumowski oraz Janusz Cieszyński.

Rząd PiS w obliczu rekonstrukcji?

Wszyscy zastanawiają się, kto będzie nowym ministrem zdrowia po tym, jak z jednym z najważniejszych resortów w państwie pożegnał się zarówno minister Łukasz Szumowski, jak i wiceminister Janusz Cieszyński. To jednak nie jedyna zagadka. Do obsadzenia będzie także stanowisko wiceministra cyfryzacji po tym, jak rezygnację złożyła Wanda Buk.

Buk, prywatnie adwokat o wszystkim poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. W Ministerstwie Cyfryzacji pracowała blisko pięć lat.

Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziekuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście – komentuje Wanda Buk.

Pojawiły się już także pierwsze nazwiska na giełdzie. Według Internautów, a także części komentatorów politycznych, większy zakres obowiązków w Ministerstwie Cyfryzacji może przypaść Adamowi Andruszkiewiczowi. Na oficjalne ruchy Mateusza Morawieckiego przyjdzie nam zapewne poczekać kilka dni, w ciągu których poznamy też nowego ministra zdrowia. Rekonstrukcja w pełni.

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  2. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  3. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  4. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść do nagłego zwrotu akcji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ