rząd pis rekonstrukcja

Wygląda na to, że właśnie rozpoczęła się długo zapowiadana rekonstrukcja rządu PiS. Z teką ministerialną pożegnała się Wanda Buk, która do tej pory była wiceministrem cyfryzacji. To już trzecia, w krótkim odstępie czasu rezygnacja w rządzie PiS. Wcześniej z ministerstwa zdrowia odeszli Łukasz Szumowski oraz Janusz Cieszyński.

Rząd PiS w obliczu rekonstrukcji?

Wszyscy zastanawiają się, kto będzie nowym ministrem zdrowia po tym, jak z jednym z najważniejszych resortów w państwie pożegnał się zarówno minister Łukasz Szumowski, jak i wiceminister Janusz Cieszyński. To jednak nie jedyna zagadka. Do obsadzenia będzie także stanowisko wiceministra cyfryzacji po tym, jak rezygnację złożyła Wanda Buk.

Buk, prywatnie adwokat o wszystkim poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. W Ministerstwie Cyfryzacji pracowała blisko pięć lat.

Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziekuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście – komentuje Wanda Buk.

Pojawiły się już także pierwsze nazwiska na giełdzie. Według Internautów, a także części komentatorów politycznych, większy zakres obowiązków w Ministerstwie Cyfryzacji może przypaść Adamowi Andruszkiewiczowi. Na oficjalne ruchy Mateusza Morawieckiego przyjdzie nam zapewne poczekać kilka dni, w ciągu których poznamy też nowego ministra zdrowia. Rekonstrukcja w pełni.

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  2. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  3. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  4. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: