Borys Budka, czy to jego koniec?

Nie milkną echa ostatnich wydarzeń w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Politycy Platformy Obywatelskiej najpierw ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością przegłosowali ustawę o podwyżkach, a później… zablokowali ją w Senacie RP. Borys Budka przyznał się do błędu, jednak zdaniem części polityków opozycji jego notowania w Platformie Obywatelskiej gwałtownie spadają. Czy straci on władzę w partii? W Internecie właśnie pojawiło się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy.

Borys Budka zapłaci głową za ustawę o podwyżkach?

Część wyborców Platformy Obywatelskiej nie wie tak faktycznie, w co zaczynają grać liderzy tej partii. Czy Borys Budka, który wydawał się być wyrachowanym politykiem popełnił kardynalny błąd? Na to wygląda, bowiem przepychając ustawę o podwyżkach wyraźnie rozwścieczył własny elektorat. Zdaniem ekspertów, odrzucenie projektu w Senacie RP nie zrehabilitowało tego haniebnego, w odczuciu wyborców ruchu.

W PO zaczyna się kotłować? Mogą na to wskazywać wypowiedzi niektórych parlamentarzystów. W mediach cytowany jest jeden z posłów Platformy Obywatelskiej, który pragnie pozostać anonimowy. Twierdzi, że błędem było odrzucenie ustawy i posłuchanie Donalda Tuska, który zarabia, ile zarabia, podczas gdy posłowie otrzymują tak naprawdę niewiele. Ustawę należało przepchnąć, nawet kosztem wściekłości własnego elektoratu.

Wyglądać to może na sytuację, w której Borys Budka znalazł się na podwójnej linii ostrzału. Z jednej strony atakują go wyborcy, a z drugiej, część posłów Platformy Obywatelskiej wydaje się nie zgadzać z odgórnymi decyzjami, odnośnie odrzucenia opisywanej ustawy.

Czy Budka zrezygnuje z funkcji przewodniczącego PO? Taki postulat zgłosiła między innymi Maria Nurowska, a także inni Internauci. Znana pisarka napisała w swoich mediach społecznościowych nawet to, kto powinien być następcą Budki.

Tak siedzę i myślę, jakby tak wymienić Budkę na Krzysztofa Brejzę, którego ten pierwszy zesłał do Senatu, bo się obawiał konkurencji, to może…może Platforma stałaby się naprawdę obywatelska? Brejza ma wszystko, co powinien mieć przywódca: : inteligencję, refleks, wiedzę o życiu,odwagę i dobroc w sercu… – komentuje Maria Nurowska.

A Wy jak myślicie, czy Borys Budka powinien zrezygnować z kierowania największą partią opozycyjną?

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, kto następny?
  2. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  3. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  4. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: